Повідомлення про Арктику розповість що таке Арктика, де вона знаходиться і які особливості її природи? Все про Арктику Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Розповідь про Арктику
Де розташована Арктика?
Це полярна північна область планети, до складу якоъ входять північні узбережжя Європи, Азії, Америки та майже весь Північний Льодовитий океан і моpя: Баренцове, Біле море, Карське, Лаптєвих, Східно-Сибірське море, Чукотське, Норвезьке, Ґренландське море, море Баффіна і Бофорта.
Рельєф аpктичних узбережь і островів різноманітний. Близько 4/5 частини Гренландії покрито потужним льодовиковим в 3500 м. Вільна територія від льоду становить 342 тис. Км2.
Рельєф континентальної суші переважно рівнинний, що характеризується наявністю вічної мерзлоти.
Клімат Арктики
Даний регіон вражає різноманітністю клімату: від порівняно вологого і м’якого клімату на заході і до клімату полярних пустель на острові Гренландія, де середня однорічна температура дорівнює -30 ° С.
Взимку в цій частині планети панують повітряні арктичні маси, які спрямовуються в помірні широти з півдня. Середня місячна температура повітря взимку змінюється під впливом теплих і холодних морських течій, рельєфу, вітрів. Наприклад, в Канадській Арктиці температура коливається від -34 ° С, на островах Королеви Єлизавети до -23 ° С. На півдні місячна температура тримається позначки нижче + 10 ° С. А ось влітку градус підвищується до + 21 ° C і навіть більше.
Флора і фауна Арктики
На більшій частині Арктики немає дерев. Тільки ближче до Росії і на півночі Скандинавії проростають березові, соснові і ялинові породи. Тундрова рослинність представлена різними злаками, осоками, лишайниками, карликовими вербами і березами. Влітку, коли поверхня прогрівається сонцем, починають рости трав’янисті рослини. Грунт прогрівається до 20 ° C.
Особливість арктичного тваринного світу в тому, що тут обмежений видовий склад і кількість видів. Тут можна зустріти північних оленів, білих ведмедів, песців, зайців, лемінгів, білих сов, куріпок, курей. Арктичні моря сповнені тюленів, моржів, білух і нарвалів. У місцевих водах зустрічається найбільший ссавець – гренландський кит.
В цілому, арктична екосистема має надзвичайно крихку рівновагу, яку легко порушити і навіть знищити.
Мінеральні ресурси Арктики
Століттями раніше в Арктиці розробляли мінеральні ресурси, головним чином, мідь, золото, нікель, апатит і алмази. Сьогодні повним ходом йде розробка родовищ вугілля, нафти, природного газу в північній частині Арктики, а також видобуток залізної руди.
Населення Арктики
Люди з’явилися тут більше 10 000 років тому. Сьогодні населення представлено корінними і сторонніми мешканцями, які є носіями різних традицій і культур. В Американській Арктиці живуть ескімоси, іннуіти. У північній Алясці і західній Канаді мешкають індіанці дене.
Біле населення поживає в південній частині Північного полярного кола. На півночі Євразії мешкають саами, ненці, чукчі.
Арктика кому належить?
Згідно договору 1920 року Арктика була розділена між СРСР, Норвегією, Данією, США і Канадою на 5 секторів. Сьогодні вона поділена на географічні регіони – зона Канади, зона Росії, Аляска, Гренландія, Шпіцберген (Свальбард), Фенноскандия і Ісландія. В ході одного з останніх референдумів місцеве населення Гренландії більшістю голосів (75%) проголосувало за прийняття статусу напівнезалежного острова.
Арктика цікава інформація
У 2010 році тут зафіксували найбільший айсберг площею 260 км², який відколовся від північно-західного льодовика Гренландії.
Тут можна спостерігати крижані дощі: коли кожна крапля льоду покрита крижаною оболонкою. Після удару об тверді предмети вона розбивається на шкарлупки.
В акваторіях Арктики можна спостерігати явище мертвої води. Судно, потрапивши в такі арктичні води, починає втрачати швидкість або зупиняється зовсім
Тільки в цій частині планети можна помилуватися арктичними квітами, які представляють собою маленькі кущики з кристалів, що проростають на свіжому і тонкому шарі льоду.
Сподіваємося, що розповідь про Арктику допомогла Вам підготуватися до заняття. А своє повідомлення про Арктику Ви можете залишити через форму коментарів нижче.