Розповідь про Азовське море

азовське море цікаве Географія

Розповідь про Азовське море містить багато корисної інформації. Інформація про Азовське море може бути доповнена цікавими фактами.

Повідомлення про Азовське море

Море почало утворюватися в кінці мезозойського періоду. Воно сформувалося після підняття кримських гір з однієї затоки Чорного моря. Своїм підняттям кримські гори сформували і Кримський півострів. Разом з підняттям суші півострова утворилося сучасне дно моря, ось чому воно таке мілке. Загальна площа Азовського моря становить 39 000 км2.

Азовське море: де знаходиться?

Азовське море є напівзамкнутим морем Атлантичного океану. Воно розташувалося в Східній Європі, між Кримом, Росією і Україною.

Це наймілкіше море – його максимальна глибина становить 13,5 метрів, а середній показник коливається в межах 7,4 метрів. Вода з моря безпосередньо не «контактує» з водами світового океану. Сполучення відбувається через мережу проток – Керченську, Босфор, Дарданелли, Гібралтар.

Солоність Азовського моря біля усть великих річок дуже мала. Справа в тому, що за рахунок річок, які впадають, морська вода поступово розбавляється прісною річковою водою, яка і знижує рівень солоності.

А ось біля Керченської протоки, куди надходять чорноморські солоні води, солоність води становить 14-15 проміле (максимальний показник). Не дарма Азовське море є не тільки найменшим, неглибоким морем, але і найменш солоним.

Коротка характеристика Азовського моря

Рельєф дна Азовського моря досить простий. Найбільші глибини розташувалися в центрі моря. Дно переважно плоске. Лише в західній частині рівнина розбавляється локальними підняттями невеликого розміру. В Азовському морі за характером накопичення опадів виділяють область інтенсивної акумуляції наносів (східна і південно-східна частини). Від кіс в різні боки тягнуться обмілини.

Грунт в морі м’який. Близько берегів є поклади піщаних грунтів з домішками черепашок. Центральна частина покрита м’яким мулом. Біля південних берегів зустрічається скелястий грунт. На сьогоднішній день береги Азовського моря схильні до абразії і локальної акумуляції. Донні відклади представлені алевритовим мулом, глинистим мулом, піском і мулистим піском. До речі, піски поширені до 7-метрової глибини. Найбільш поширені глинисті мули, інша частина моря зайнята алевритовим мулом.

Флора і фауна Азовського моря

Флора Азовського моря дуже різноманітна. Тут росте велика кількість синьо-зелених водоростей, харових водоростей, кушир, зостер, лотосів, водяних лілій, водних горіхів. Пік цвітіння водоростей припадає на липень – серпень. Ближче до берегової лінії можна спостерігати зарості очерету, осоту, очерету, які є притулком для багатьох птахів.

Фауна Азовського моря не менш багата. Тут спостерігається велика кількість водоплавних птахів, таких як лебедів-шипунів, кроншнепів, качок, гусей, чайок, казарок. У затоках мешкає безліч жаб, раків, молюсків, черепах. У водах плаває більше 70 видів різних риб – камбала і кефаль, севрюга і білуга, осетер, рибець і тарань, хамса і тюлька, бички, оселедець, шемя, піленгас, глоса, риба-голка, перкарина.

Біологічні ресурси Азовського моря

Крім різноманітності флори і фауни Азовське море має велику кількість біологічних ресурсів. Водний об’єкт багатий на мінеральні ресурси, є поклади нафти і газу. Також тут розвідані запаси залізних руд, різних піщаних матеріалів, ракушняка, поклади дрібних алмазів. Однак головний біологічний ресурс Азовського моря – це сіль (озеро Сиваш).

Цікаві факти про Азовське море:

Під час купання в Азовському морі в нічний час можна побачити, що прибережна зона моря світиться. Дане явище утворюється через світіння планктону, організм якого багатий на фосфор. Він накопичується у берегової лінії і через це створюється враження, що вода світиться.

Інша його назва-Море молюсків.

В Азовському морі ніколи не спостерігалися хвилі вище 4 м.

Стародавні Греки до Азовського моря ставилися зневажливо. Вони називали його Меотійським озером.

Арабатська стрілка в Азовському морі є найдовшою піщаною косою в світі.

Сподіваємося, що повідомлення про Азовське море допомогло Вам підготуватися до заняття. А розповідь про Азовське море Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Настя

    кккккккккккккккккккккккккккккллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллаааааааааааааааааааааааааааааасссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссс кккккккккккккккккккккккккклллллллллллллллллллллллллллллллллааааааааааааааааааааааааааааааааааассссссссссссссссссссс

    Відповіcти