Болота України реферат допоможе дізнатися що це таке та де вони знаходяться, чому утворюються. Повідомлення про болота України можна доповнити цікавими фактами.
Розповідь про болота України
Болото – надмірно зволожена ділянка землі зі стоячою водою, яка вкрита вологолюбними рослинами. У цій екосистемі переважають трав’янисті, а не деревні види рослин.
Найчастіше болота утворюються там, де на поверхню виходять підземні води. У місцях де мало рослин, які «відсмоктують» грунтові води, рівень підземних вод також підвищується.
Розміри боліт варіюються від розмірів болота невеликого озера до боліт, які простягаються на сотні квадратних кілометрів.
На теритрії Україні болота займають понад 1 200 тис. га з запасами повітряно-сухого торфу більш як 3 млрд. тон. Найбільше боліт в Україні на Поліссі (900 тис. га), менше — в лісостепу (близько 300 тис. га), ще менше — в Степу і гірських районах.
В Україні проводилась велика робота з осушення боліт, внаслідок чого багато видів рослин, в тому числі й цінних лікарських (Вовче тіло болотне, Латаття біле, Лепеха звичайна) та інші, були занесені до Червоної книги України.
Болота є екосистемами для рослин і тварин, бар’єрами для ерозії і фільтрами між лиманами і океанами.
Відомі болотні рослини – очерет, лепеха, трави і осоки.
Рослинний світ боліт не надто багатий. В основному там ростуть трав’янисті рослини: рогіз, очерет, осока, мох та інші рослини. Також на болоті можна зустріти такі трав’янисті рослини як аїр, валеріана, верес, череда.
На болоті зустрічаються багато ягідних кущів: чорниця, лохина, журавлина.
Видри, ондатри і норки є одними з найпоширеніших тварин боліт. Все більша кількість тварин страждає через діяльність людей і забруднення навколишнього середовища, їх популяція скорочується.
Загалом, тваринний світ боліт не надто різноманітний, так в цій екосистемі хоча і багато трав’янистих рослин, але вони грубі і несмачні. Та й ходити по болоту важко. Але комах там досить багато: комарів, мошок, гедзів. Також на болоті спостерігається велика кількість жаб, вужів, равликів, ящірок.
Біля боліт живуть сови болотні, лелека, чапля, журавель, кулик.
Окунь, щука, судак – ці риби є найбільш поширеними жителями боліт.
Деякі райони світу вже втратили 90% своїх водно-болотних угідь. Вони були осушені для створення сільськогосподарських угідь або заповнені, щоб пристосуватися до розростання міст.
Значення боліт
- комори торфу
- сховища прісної води
- джерело кисню
- сховища вуглекислого газу
- дають початок річкам
- будинок для рослин і тварин
- фільтри для води
Інформація про болота України була підготовлена лише для сайту dovidka.biz.ua.