Розповідь про Черкащину

Твір-розповідь

Розповідь про Черкащину допоможе дізнатися чим славиться Черкаська область для дітей та дорослих.

Розповідь про Черкаську область

Черкащина – серце України! Це регіон, несправедливо обділений туристичною увагою, що містить в собі десятки й сотні історій, що стались на його теренах упродовж віків. Саме тут, в Черкаській області, знаходиться географічний центр України, що розташований біля села Мар’янівка Звенигородського району. Тут збудували історико-географічний центр з однойменною назвою.

Обласний центр – місто Черкаси – одне з найдавніших і найславетніших місць нашої країни. Тут знаходиться єдиний у світі музей «Кобзаря» Тараса Шевченка (тобто музей лише однієї книги!), також меморіальний музей В. Симоненка, музей українського рушника, художній та краєзнавчий музеї. Черкаська філармонія та драмтеатр імені Шевченка є основою музично-театральних подій міста. Вражаючою цікавинкою Черкас є Храм Білого Лотоса – найбільший буддійський храм в усій Європі! При Храмі діє школа бойових мистецтв, також за записом на території проводять туристичні екскурсії.

черкаська область цікаві фактиУ місті багато зелених зон – парків та скверів – та найбільшим є міський парк «Сосновий бір», який є популярним серед місцевих та гостей міста. Тут є атракціони, безліч лавок для всіх охочих, дерев’яні та кам’яні скульптури, ятки з напоями та їжею, озеро та фотозони. Сосновий бір – чудове місце для відпочинку, та головне те, що звідси відкривається захопливий вид на Дніпро та Черкаську дамбу, довжина якої сягає 15 км! Вид на головну річку країни в Черкасах може позмагатись з Києвом!

Черкащина – історичний край, який називають землею Тараса (Шевченка) та Богдана (Хмельницького). Саме тут знаходиться місце народження (нині с. Шевченкове, раніше – Кирилівка) та поховання (м. Канів, Канівська гора) великого Кобзаря. В обох місцях діють музеї та меморіальні комплекси, присвячені життєтворчості найвидатнішого письменника класичної української літератури.

Також на Черкащині народився ще один відомий письменник-класик Іван Нечуй-Левицький. На малій батьківщині літератора в с. Стеблів діє літературно-меморіальний музей. Видатний український гетьман Богдан Хмельницький похований в Чигирині, який називають гетьманською столицею. Тут розташована резиденція Хмельницького в селі Суботів, збережено чимало архітектурних пам’яток, серед яких маєток Богдана та кілька православних храмів.

софіївський паркТакож Черкаська область відома завдяки дендропарку «Софіївка», що знаходиться в Умані. Цей парк збудував граф Станіслав Потоцький для своєї коханої Софії ще на початку 19 століття. Місцина багата на озера, фонтани та водоспади; неймовірну кількість рослин та численні скульптури. «Софіївка» приваблює туристів з усієї країни і вражає в будь-яку пору року!

Ще одним значимим природнім та історичним місцем в області є Холодний Яр – лісовий масив, історія якого повна загадок і в наш час. Саме Холодний Яр був осередком Гайдамаччини у 18-му столітті, а на початку 20-го ст. тут було створено Холодноярську республіку задля боротьби з більшовизмом.

Заслуговує на увагу і Корсунь-Шевченківський зі своїм палацом Лопухіних, ландшафтним парком на річці Рось та музеєм Корсунь-Шевченківської битви (1944 р.).

Черкащина – багатий на історію край, який заслуговує уваги.

Автор – cup_of_flowers

Оцініть статтю
Додати коментар