Розповідь про річку Дністер може бути використана учнями при підготовці до уроку.
Інформація про Дністер може бути доповнена цікавими фактами.
Повідомлення про Дністер
Дністер – третя за довжиною ріка в Україні та дев’ята – в Європі.
Дністер (стародавня назва — Тірас) протікає територією України і частково Молдови. Починається в Українських Карпатах поблизу с. Вовчого Львівської області на абсолютній висоті близько 900 м і впадає в Дністровський лиман Чорного моря в Одеській області. Довжина Дністра — 1362 км, з них в Україні — 925 км, загальна площа басейну — 72 100 км2.
Дністер має мішане живлення з переважанням снігового. Для нього характерні весняна повінь та осінні дощові паводки. Середній річний стік становить близько 10 км3. Льодостав триває з кінця грудня до середини березня. Води Дністра використовуються для водопостачання, зокрема Одеси, та для зрошення Причорноморських степів. Долина Дністра і його приток має важливе рекреаційне значення. Екологічні умови Дністра ускладнюються забрудненими скидами промислових підприємств, зокрема хімічних.
Найбільше приток Дністер приймає в середній (подільській) течії, де впадають: Золота Липа, Стрипа, Серет, Збруч, Смотрич, Ушиця, Мурафа та ін.
Дельта Дністра – це місце гніздування багатьох птахів, на її території росте чимало рідкісних видів рослин.
На Дністрі споруджено три гідроелектростанції та два великих водосховища — Дністровське в Україні, Дубоссарське в Молдові. Ріка судноплавна в середній і нижній течії.
Фантастичної краси пейзажі вражають зір допитливих туристів. Багатство природних (ботанічних, геологічних, археологічних), архітектурних і культових пам’яток є в долині Дністра. Гірські породи, з яких складені берега річки, у висоту досягають 150 м, оберігають літопис цього краю майже за пів-мільярд останніх років.
Від Галича до Хотина річка утворює Дністровський каньйон, який з 2008 року внесено до списку семи природних чудес України.
На Дністрі розташовані міста Хотин, Могильов-Подольський, Ямполь, Сороки, Залещики, Кам’янка, Дубосари, Бендери та ін.
Сподіваємося, викладена інформація про річку Дністер допомогла Вам. А власну розповідь про Дністер Ви можете залишати через форму коментарів.
© dovidka.biz.ua 2017