Реферат про гімнастику допоможе Вам підготуватися до заняття і розширити свої знання в даній області.
Розповідь про гімнастику
Гімнастика – це частина фізичної культури, спорт, який поділяється на спортивну, художню, командну, естетичну, аеробну і акробатичну гімнастику. Для того щоб тримати організм в тонусі необхідно виконувати гімнастичні вправи вранці, проводити на перервах фізкультхвилинки. Заняття гімнастикою виробляють у людини координацію, витривалість, тренують силу, рівновагу і гнучкість, а також розвивають навички для виконання більш складних вправ.
Які є види гімнастики?
- Спортивна гімнастика. Її зарахували до Олімпійських видів спорту в 1896 році. Своє існування вона почала ще в Стародавній Греції. Змагання зі спортивної гімнастики передбачають виконання опорних стрибків, вільних вправ на кільцях, брусах, колоді, коні.
- Художня гімнастика. Передбачає виконання вправ з обручем, скакалкою, стрічкою, м’ячем і булавою. Вони являють собою музичний танець. Можливе виконання як одиночного номера, так і групових вправ.
- Командна гімнастика. Виникла в скандинавських країнах. Офіційно змагання з командного гімнастики проводяться з 1996 року і охоплюють 3 види вправ: акробатичні стрибки, вільні і міні-батут. Команди складаються як з жінок, так і з чоловіків. Заліки приймаються індивідуально і командно.
- Циркова гімнастика. Це феєричні виступи на снарядах, які закріплені на підлозі або в повітрі: кільця, турніки, батути, трапеції.
- Акробатична гімнастика. Має на увазі під собою групові, парні вправи та акробатичні стрибки.
- Спортивна аеробіка. У Міжнародну федерацію гімнастики вона увійшла в 1995 році. Вона відрізняється від інших видів гімнастики тим, що партнерам доводиться постійно взаємодіяти між собою і виконувати аеробні своєрідні кроки.
Історія виникнення гімнастики
Гімнастика зародилася ще в Стародавній Греції. У перекладі це слово означає «навчати, тренувати». У той час спортсмени займалися оголеними, тому друга версія походження від слова «оголений». Її в своїх творах описували Аристотель, Гомер, Платон. Вони розповідали про благотворний вплив гімнастики на організм і виховання дітей і юнаків.
Гімнастика була однією зі складових Олімпійських змагань на протязі 1168 років. Але в 393 році її заборонили, так як порахували, що вона має язичницьку основу і погано впливає на виховання моральності у молоді.
У Середні віки гімнастика вже не була такою як в Стародавній Греції, але при підготовці лицарів до військової справи застосовувалися гімнастичні елементи. Їх тренування включали акробатичні елементи, розтяжки і спритність, щоб в нерівному бою стійко встояти.
Спроби відродити гімнастику як вид спорту відбулися в пізньому Середньовіччі. Ієронім Меркуаліс написав статтю «Про мистецтво гімнастики», на фізичному вихованні наголошували Песталоцці і Ян Амос Каменський. У цей період зародився новий гімнастичний комплекс вольжировка, який виконували на столі, коні, жердині. Але як такого розвитку вона не отримала. У вищому суспільстві гімнастику не сприймали і вважали заняттям для простолюдинів.
Відродження гімнастики
З розвитком рівноваги в суспільстві XVIII – XIX століть в школах Німеччини розробили спортивну тему, в якій гімнастика виступала окремим предметом. Відомий педагог Ф.Л.Ян створив гімнастичну систему під назвою «Турне». Вона включала в себе вправи на брусах, коні, турніку і кільцях. Біля Берліна в 1811 році відкрилася гімнастична школа зі снарядами, а через 5 років вийшла книга «Німецька гімнастика» з методичними рекомендаціями та прикладами вправ.
Паралельно з Берлінською школою створювалися інші гімнастичні національні системи – чеська, шведська, французька. За довгий час в 1817 році в Парижі пройшли перші гімнастичні змагання. У Швеції гімнастична система ґрунтувалася на вільних вправах. У 1896 році гімнастику знову включили до програми Олімпійських ігор, в якості окремого виду спорту, і сьогодні це найбільш видовищна частина Олімпійських ігор.
Вчені також виділяють оздоровчі види гімнастики:
- Аеробіка. Це ритмічна гімнастика, що складається з бігових, стрибкових рухів, присідань і нахилів під швидку музику.
- Йога. Включає вправи по диханню, різні пози, психорегуляції.
- Оздоровча ходьба.
- Ранкова гімнастика – це тренування організму після сну.
- Жіноча гімнастика для полегшення пологів і материнства.
- Атлетична гімнастика. Спрямована на м’язовий ріст маси, сили і витривалості.
- Лікувальна фізкультура для подолань наслідків недуг ортопедичного характеру.
Сподіваємося, що реферат на тему “Гімнастика” допоміг Вам у підготовці до заняття. А доповнити розповідь про гімнастику Ви можете через форму коментарів нижче.