Розповідь про Канаду

Географія

Все про Канаду на українській мові Ви можете дізнатися в цій статті.  Розповідь про Канаду Ви можете доповнити цікавими фактами.

Розповідь про Канаду 

Канада – держава в Північній Америці, друга за величиною країна в світі після Росії. На півдні і північному заході межує зі Сполученими Штатами. На півночі омивається Північним Льодовитим океаном, на північному сході – Баффіновою затокою і протокою Дейвіса, на сході – Атлантичним океаном, на заході – Тихим океаном. До території Канади відноситься велика кількість островів, в тому числі Баффінова Земля, Вікторія, Елсмір, Девон, Банку, Ньюфаундленд і ін.  Назва країни походить від ірокезького kanata, що в перекладі означає «селище». 

  • Столиця Канади. Оттава. 
  • Площа Канади. 9970610 км2. 
  • Населення Канади. 35.88 млн. чоловік

Адміністративний поділ Канади. Держава розділена на 10 провінцій і 3 території. 

Форма правління Канади. Федерація з демократичним устроєм. 

  • Глава держави Канада. Королева Великобританії, представлена ​​генерал-губернатором. 
  • Вищий законодавчий орган Канади. Двопалатний парламент – Сенат і Палата громад. 
  • Вищий виконавчий орган Канади. Уряд. 

Великі міста Канади. Торонто, Монреаль, Ванкувер, Едмонтон, Калгарі, Вінніпег, Квебек, Гамільтон, Кітченер, Галіфакс. 

Державна мова Канади. Англійська, французька. 

Релігія Канади. 46% – католики, 41% – протестанти, 2% – православні, 1% – мусульмани, 1% – іудеї. 

Етнічний склад Канади. 40% – британці, 27% – французи, 16% – німці, італійці, поляки, українці, угорці, греки, голландці, 5% – азіати, 4% – американські індіанці, 2% – африканці. 

Клімат Канади. Частина материкової території Канади і велика частина Канадського Арктичного архіпелагу лежать в зоні вічної мерзлоти. Інша частина – в північній помірній зоні. Клімат Канади відрізняється в різних регіонах – в приморських провінціях зима не така сувора, а літо не таке спекотне, завдяки впливу океану. У західних районах клімат дуже вологий, що зумовлено впливом теплого океанської течії. В цілому ж по країні зима характеризується рясними снігопадами і морозами, а літо – помірними температурами. Середня температура січня від – 35 ° С на півночі і – 20 ° С на півдні до – 4 ° С – на Атлантичному узбережжі. У липні відповідно на півночі + 7 ° С, на півдні – + 18 ° С. Річна сума опадів на заході 2500 мм, на сході – 1250 мм, в центрі – 400-250 мм. 

Флора Канади. Рослинний світ північної частини території типово тундровий. Прибережні райони зайняті лісами. Провінції прерій покриті в основному травами. На схилах Скелястих гір ростуть рідкісні соснові ліси. Ближче до тихоокеанського узбережжя ліси густіють – тут виростає кілька видів ялин, кедр, ялівець, канадський тис. 

Фауна Канади. Тваринний світ Канади представляють численні хутрові звірі: песець, соболь, куниця, горностай, норка, росомаха. З великих хижаків тут живуть бурий ведмідь, рись, вовк, койот, лисиця, барибал. У південній частині країни зустрічаються кілька підвидів оленів, антилопа. У північних районах країни водяться лось, бізон, мускусний бик, арктичний карібу, лісовий карібу. У горах мешкає досить велика кількість товсторогів. Численні птахи. Комахи і рептилії зустрічаються рідко. На території Канади знаходиться декілька заповідників. 

Річки та озера Канади. Найбільші річки – річка Св. Лаврентія, Оттава, річка Св. Іоанна, Саскачеван, Нельсон, Макензі, Атабаска, Мирна, Юкон, Фрейзер. У Канаді знаходиться більше озер, ніж в будь-якій іншій країні світу. Це частково розташовані на території Канади Великі озера, а також Велике Ведмеже, Велике Невільниче, Вінніпег, Атабаска, Манітоба, Ніпігон, Містасіні. На порожистій річці Ніагара розташований знаменитий Ніагарський водоспад, який падає з 50-метрової висоти. 

Пам’ятки Канади. В Оттаві – Канадський музей природи, Національний музей науки і техніки, Національна галерея Канади, в Уайтхорсі – музей Мак-Брейда, у Ванкувері – Морський музей, музей Ванкувера і художня галерея, ботанічний сад, морський акваріум. У Налаймо – Етнографічний музей, парк петрогліфів, у Вікторії – Музей класичних автомобілів, в Едмонтоні – Музей дерев’яного зодчества, в Сакста-Місяці – Український музей Канади, у Вінніпезі – Музей людини і природи, зоопарк. У Портаж-ла-Прері – історичне село індіанців, Музей освоєння Канади в старовинному форті, в Гамільтоні – Королівський ботанічний сад, в Торонто – Королівський музей, художня галерея і багато інших.  

Канада представляє великий інтерес для туризму. Найбільшою популярністю у туристів користується Ніагарський водоспад – найпотужніший водоспад в світі, що падає з 50 метрової висоти. Цікаво буде відвідати в Канаді і два найстаріших міста країни – Монреаль і Квебек, в яких є безліч споруд 17-19 століття. А собор Нотр-Дам в Монреалі не менше знаменитий ніж його французький побратим.

Унікальна і природа Канади: для туризму в Канаді представляють інтерес національні парки, В яких можна спостерігати ведмедів, бізонів, бобрів та інших тварин. Цікаво буде відвідати і первісні громади індіанців або ескімосів.

Оцініть статтю
Додати коментар