Розповідь про кисень

Хімія

Повідомлення про кисень по хімії коротко розповість Вам про цей хімічний елемент. Також інформація про кисень допоможе підготуватися до заняття, і поглибити свої знання в області хімії.

Реферат «Кисень» 

Коли і хто відкрив кисень?

З відкриттям кисню почався новий етап у розвитку хімії. Ще в давні часи знали, що повітря необхідне для горіння, але сам процес горіння був незрозумілим. Його майже одночасно відкрили два хіміка в другій половині XVIII століття – англієць Джозеф Прістлі і швед Карл Шеєле. Кисень першим отримав Шеєле і описав газ в своїй праці «Про повітря і вогонь». Але робота вийшла в світ пізніше, ніж повідомлення Прістлі про відкриття кисню. Сутність горіння була описана в 1777 році.

Хімічні та фізичні властивості кисню

У хімії елемент утворює дві прості речовини – кисень О2 і О3. Газ О2 не має ні запаху, ні кольору. Його молекула притягується магнітом, тому що містить 2 неспарених електрона. Атмосферний кисень складається з двохатомних молекул. У кожній молекулі є 2 неспарених електрона. Молекула інертна і стійка до високої енергії активації.

Існують модифікації кисню: рідкий блакитний кисень, твердий кисень. Висока хімічна міцність зв’язку між атомами приводить до того, що газоподібний кисень при кімнатній температурі стає малоактивним. У природі він є важливим учасником процесів перетворення і гниття. Цікаво, що даний елемент при кімнатній температурі реагує з кров’яним гемоглобіном. Це забезпечує транспортабельність кисню до всіх органів організму.

З багатьма речовинами може вступати в зв’язок без попереднього нагрівання (з лужноземельними і лужними металами, білим фосфором і альдегідами). При цьому на поверхні виробів утворюється іржа. При найменшому нагріванні кисень підвищує свою хімічну активність. З воднем, горючими газами, метаном, простими і складними речовинами кисень реагує вибухом.

Ізотопний склад елемента змінюється в залежності від природних умов – він або збагачується важкими металами, або збіднюється ними. Дуже часто кисень виступає в ролі окислювача. В процесі реакції виділяється світло і тепло. З кисню в природних умовах на висоті 10-30 км, при грозових розрядах, утворюється озон (03). Він захищає планету від ультрафіолетового випромінювання і використовується для очищення питної води.

Як ми вже згадували, кисень – це окислювач. Якщо метал, який окислюється, характеризується високою летючість, то процес відбувається як горіння з утворенням оксиду. Ефективність реакції залежить від відновної активності. При цьому оксиди, які виділяються в процесі, можуть бути кислотними, амфотерними і основними. Іноді при горінні утворюються пероксиди і надпероксиди.

Де застосовується кисень?

Кисень використовується в чорній і кольоровій металургії. Він інтенсифікує пірометалургійні і гідрометалургійні процеси. Завдяки елементу навчилися витягати з руд золото. Це трудомістка операція, але завдяки кисню вона протікає значно швидше. Також він застосовується в хімічній промисловості, на потреби якої витрачається 30% кисню, який воробляється. Елемент бере участь в термоокислювальному крекінгу, коли виходить ацетилен – речовина для зварювання та різання металів, для синтезів органічних речовин.

Кисень застосовується в космосі. Він виступає окислювачем в двигунах космічних кораблів другого ступеня і в ракетах висотних досліджень. У складі вибухових речовин знаходиться рідкий кисень. Також він застосовується в авіації та медицині.

Коли ускладнене дихання, при серцевих і легеневих захворюваннях, то хворим з кисневими подушками подають кисень.

Сподіваємося, що реферат на тему “Кисень” допоміг Вам підготуватися до заняття. А розповідь про кисень Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Даня

    Дякую. дуже допомогли

    Відповіcти
  2. Саша

    дякую допомогли ледве встигла знайти якби не ви я би получила двійку

    Відповіcти