Розповідь про Кия допоможе дізнатися багато цікавого про засновника Каєва та дізнаєтеся які заходи здійснив Кий.
Князь Кий біографія
Князь Кий – напівреальний, напівлегендарний засновник Києва (разом з братами Хоривом, Щеком та сестрою Либідь).
Згадки про Кия знаходимо у Повісті временних літ, Велесовій книзі та в інших тогочасних документах і сказаннях, наприклад, у літописі польського мандрівника Яна Длугоша та перській епічній поемі “Шахнаме” авторства Фірдоусі.
За свідченням істориків князь Кий жив у шостому столітті, походив зі знатної полянської родини. Здобув ґрунтовну освіту у Візантії, там же і прийняв християнство. Пізніше заклав (можливо переніс з іншого місця) місто на Дніпрі, що отримало назву від імені свого засновника – Київ. Місце для нього було обрано дуже вдало – саме тут велась торгівля між представниками лісової, лісостепової і степової зон.
Деякі дослідники стверджують, що Кий був перевізником через Дніпро. Але більшість науковців заперечує цю думку – мовляв фраза “перевезення на Київ” означає зовсім не те, що перевізником був сам Кий, а лише те, що це перевезення здійснювалось за його дозволом.
Є свідчення, що Кий був серед присутніх при мирних переговорах з імператором Юстиніаном у 545 р. Була укладена мирна угода, згідно з умовами якої Візантія визнавала права полян і князя Кия на володіння лівобережжям Дунаю (сучасна територія України).
Окрім славетного Києва на Дніпрі князь Кий заснував також місто Києвець на Дунаї. Але протримався він там недовго – через конфлікт з місцевими племенами Кий повернувся в Київ.
Історики стверджують, що Кий правив землями Придніпров’я доволі довгий час – близько тридцяти років. Після себе залишив сина Лебедяна (Славера).
Автор: cup_of_flowers