Розповідь про корисну копалину граніт чи нафту ви можете написати використовуючи подані варіанти. Розповідь про торф вже була викладена раніше.
Розповідь про корисну копалину нафту
Розвиток нашого суспільства відбувається завдяки нафті. Це ключове енергетичне джерело. Важко назвати таку промисловість, яка б обходилася без застосування продукції з нафти. Тому нафта в нашому житті має велике значення.
Нафта – горюча корисна копалина, рідина з сумішшю масел, від бурого до чорного, рідше – від червоно-бурого до оранжевого кольору.
Запах нафти не дуже приємний: так пахне мазут або солярка. Глибина залягання нафти – від сотні метрів до 5 – 6 кілометрів. Вихід нафти на земну поверхню називається нафтовим джерелом.
Хімічний склад нафти
Нафта – це суміш вуглеводнів метанового, нафтенового, ароматичного рядів і домішок органічних речовин. Для визначення складу нафти робляють як елементарний, так і технічний аналіз. До речі, нафта буває різна по мірі окислення, по рівні сірчистості. Іншими словами, нафта має різний вік.
У нафтовій фракції переважання змісту вуглеводнів певного класу ділить нафту на три основні види: метанова, нафтенова, змішана. Часто нафту класифікують за фізичними властивостями – важка нафта і легка нафта. Всі види нафти містять домішки азоту і сірку, органічних сполук.
Як добувають нафту?
Велика частина всієї нафти видобувається з Землі за допомогою буріння свердловин. Символічний нафтовий фонтан – викид нафти з свердловини, відбувається через різницю тисків в нафтовому пласті і буровому розчині свердловини. У відкритих нафтових фонтанах нафта викидається зі свердловини струменем, в закритих – по фонтанній арматурі подається в труби.
Геологічна структура родовища, будова і фізичні властивості порід продуктивних пластів, процес буріння свердловин, планування нафтовидобутку, підрахунок запасів і ряд інших питань здійснює нафтопромислового геологія.
Видобута нафта піддається переробці. Весь цикл переробки нафти має назву “нафтохімія”. Переробка нафти відбувається після видалення з неї розчинених неорганічних солей, а не розчинні – відокремлюються у відстійниках. Зневоднення нафти здійснюється електростатичним методом. Попутні гази відокремлюють від нафти в сепараторах під вакуумом.
На частку нафти в загальному споживанні енергоресурсів на планеті припадає майже половина. У перспективі планується її скорочення за рахунок розвитку альтернативних видів енергії, тобто ціна на нафту збільшиться, а видобуток скоротиться.
До того ж уже майже не залишилося неопрацьованих родовищ з малих глибин, буріння на великі глибини має технічні труднощі.
Розповідь про корисну копалину граніт
Граніт – це дуже міцний натуральний камінь, який формується в надрах нашої землі з гарячої розплавленої магми. Граніт виглядає так, ніби він склеєний з безлічі уламків інших мінералів. Основу цієї породи становлять такі камені як польовий шпат і напівпрозорі кварц і слюда.
Колір граніту може бути найрізноманітнішим. У природі найчастіше зустрічається і використовується в промисловості сіруватий граніт, але цей камінь буває і червоний, і рожевий, і навіть помаранчевий. Насправді, різні кольори граніту залежать від польового шпату, який входить до його складу і передає граніту свій колір. У різних куточках Землі колір каменю відрізняється. Все це завдяки різноманітній суміші порід, що входять до складу граніту.
За своєю будовою граніт – зернисто-кристалічна гірська порода. Такий вид він отримує в процесі формування. А відбувається це на великій глибині. Саме там повільно остигає і твердне магматичний сплав, з якого потім і виходить граніт.
Цей камінь – один з найважливіших і найдавніших на Землі. Більш того, вважається, що крім нашої планети граніт не зустрічається більше ніде. Саме тому геологи називають його візитною карткою Землі. А ще він поширений по всій планеті і відіграє велику роль у формуванні континентів.
Граніт – один з найміцніших матеріалів. Адже його щільність дорівнює 2600 кг / м, а розплавити його можна лише при температурі 1215-1260 ° C. Для порівняння, температура полум’я в сірнику дорівнює “всього” 750-850 ° C. Саме тому цей матеріал дуже часто використовувався при будівництві. Середньовічні будівельники вважали за краще будувати свої монументальні споруди саме з граніту. Навіть найдавніші усипальниці, знайдені археологами, будували з цього матеріалу.
Сьогодні у граніту також багато застосувань, правда, найчастіше їм облицьовують будівлі і сходи, площі і тротуари.
Граніт поширений практично по всьому світу. Так як цей камінь широко використовується при будівництві і обробці приміщень, його видобуток важливий і обширний.