Розповідь про кварц, про цей дивовижний і поширений мінерал, який становить третину від усіх запасів копалин на планеті, викладено в цій статті.
Повідомлення про кварц
Оскільки кварц це найпоширеніший мінерал на планеті, то його родовища часто зустрічаються. Основні постачальники мінералу – Австралія, Бразилія, Мадагаскар, Шрі-Ланка і США.
Слово “кварц” німецького походження і означає твердий. Це найбільший представник сімейства ювелірних каменів. У стародавні часи різновиди даного мінералу наділялися лікувальними і магічними здібностями: він міг вилікувати ноги, голову, серце, шлунок, поліпшити зір.
Чистий кварц являє собою холодний, прозорий шестигранний кристал. Якщо в його складі є домішки, то мінерал втрачає свою прозорість і набуває кольору. Він може бути червоного, жовтого, фіолетового, чорного забарвлення, в залежності від умов, в яких формувався.
Кварц різноманітний не тільки за кольором, але і за розмірами. Найбільший виявлений кварц мав ширину 8 м. А найменший – розміром як піщинка.
Варто відзначити, що любителі амулетів просто обожнюють цей камінь через його кольорову гами. Деякі вважають, що він приносить удачу, матеріальне благополуччя, любов. Найкраще цей мінерал поєднується з сріблом. Але його корисність не тільки магічна. Лікувальні властивості кварцу помітили ще в давні часи. Особливо камінь приносить користь в поєднанні з водою: його використовують для вмивання, лікування простудних захворюваннях, для шкіри рук і обличчя.
За його красу кварц використовують в ювелірній справі. З нього створюють витончені прикраси, статуетки, вази і чаші.
Цікаві факти про кварц
Його використовували ще в стародавні часи. Під час розкопок в Месопотамії були знайдені намиста, знаряддя праці, талісмани, яким понад 7 000 років.
Сьогодні можна часто зустріти підробки мінералу. Але відрізнити справжній кварц від фальшивого каменю дуже легко: всередині підробки є бульбашки.
Кварцові лінзи найміцніші в світі. Навіть краще скляних.
Годинники, в яких вставлені кристали з кварцу, показують ідеально точний час.
Це дуже міцний мінерал, який можна розплавити тільки при температурі 1700 ° С.
Залежно від кольору каменю, його реакція на температуру різна. Наприклад, розігрітий до температури 300 ° С чорний кварц стає золотистого кольору, а якщо підвищити її до 400 ° С, то він стане прозорим.
Сподіваємося, що коротке повідомлення про кварц, допомогло Вам дізнатися багато цікавого про цей мінерал. А свою розповідь про кварц для дітей Ви можете залишити через форму коментарів нижче.