Розповідь про Мадагаскар

Географія

Розповідь про Мадагаскар, про державу в південно-західній частині Індійського океану, допоможе підготуватися до заняття.

“Мадагаскар” розповідь

Мадагаскар – це острів, який знаходиться в Індійському океані, паралельно східного берега Африки. Від нього він відділений Мозамбікською протокою. Площа острова 590 тисяч км².

Мадагаскар є четвертим островом на планеті за величиною. Північно-західні береги острова особливо порізані, адже тут знаходяться бухти (Майямбо, Нарінда, Марамбітра, Бомбетоке). На північно-західній стороні ряд невеликих острівців. Північні береги облямовані кораловими рифами і скелясті. В цілому береговий пояс болотистий і низинний.

Південна сторона Мадагаскару не така гориста. До самого тропіка простяглася степова рівнина.

Рельєф Мадагаскару

Мадагаскар — гірська країна: понад половину острова займають гірські хребти, плоскогіря і пасма високих горбів. Головний вододіл тягнеться з півночі на південь більш як на 800 км уздовж східного берега так, що між ним і океаном залишається порівняно вузька смуга низовини. На схід гори обриваються круто. На заході до них прилягають плоскогіря, що величезними східцями знижуються в бік Мозамбікської протоки. Найвищі гори — Анкаратра і Царатанана — містяться всередині і на півночі острова. Це групи згаслих вулканів 2000—2500 м заввишки. Через всю східну частину острова з півночі на південь простяглося Центральне нагір’я (Високе плато) висотою 800—1500 м, в межах якого виділяють масиви: Царатанана (до 2876 м), Анкаратра (2643 м), Вухімехеті (1956 м).

Діючих вулканів на Мадагаскарі немає, але згаслих багато.

Водні ресурси Мадагаскару

На Мадагаскарі протікають численні річки. Але тільки деякі з них мають значні розміри і придатні для судноплавства. Найбільші річки Бетзібока (приплив Ікопа), Мангока, Тсірібіхіна, Онілахі. Південний Мадагаскар відрізняється маловоддям. На східному березі найбільшим озером є Алаотра зі стоком Манонгора.

Клімат Мадагаскару

Клімат східного узбережжя Мадагаскару є досить вологим та жарким, на заході спекотний та посушливий. Вітри дмуть з квітня по листопад. Дощі випадають в гірській східній частині. У західній випадає мало опадів. Прибережні болотисті райони відрізняються тропічною спекою. На берегових смугах лютують лихоманки. Усередині країни температури більш помірковані.

Корисні копалини Мадагаскару

На острові є поклади міді, мармуру, заліза, золота, бурого кам’яного вугілля, графіту.

Флора і фауна Мадагаскару

Острів оперезаний кільцем пралісів. Тут росте багато пальм і бананових дерев. Серед культурних рослин вирощуються рис, бавовна, кава, тютюн, цукрова тростина, маніок і кукурудза.

Представники фауни: лемури, віверри, кажани, комахоїдні, дикі свині, черепахи, ящірки, крокодили, жуки, бабки, хамелеони і 130 видів птахів.

Цікаві факти про Мадагаскар

На острові 3 офіційні мови – французька, малагасійська і англійська.

На Мадагаскарі мешкає 10 000 унікальних тварин і рослин, яких Ви більше ніде не зустрінете.

Інша назва острова звучить як Великий Червоний Острів. Він отримав таку назву через грунти, багаті на алюміній і залізо.

Найвища точка Мадагаскару – згаслий вулкан Марумукутру. Його назва перекладається як “гай фруктових дерев”.

Острівна держава є найбільшим в світі виробником ванілі.

Найбільший хижак Мадагаскару фосса. У нього тіло кота, ніс собаки. Це зникаючий вид тварин.

Сподіваємося, що доповідь про Мадагаскар допомогла Вам підготуватися до заняття. А повідомлення про острів Мадагаскар Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар