Повідомлення про метеорити дітям розповість багато нової інформації і допоможе підготуватися до заняття. Реферат про метеорити можна доповнити цікавими фактами.
Розповідь про метеорити
Що таке метеорит?
Метеорити є залишками метеорних тіл (наприклад, уламків комет чи астероїдів), що не повністю зруйнувалися в атмосфері при русі, під час якого їхня поверхня нагрівається до 2500-3000°С, плавиться і випаровується. Дрібні частинки руйнуються повністю, а більші, втративши до 90% маси, падають на поверхню Землі. Дотепер у світі зібрано близько 3000 метеоритів масою від кількох грамів до кількох десятків тонн.
Щороку на поверхню Землі падає близько 500 метеоритів, але в середньому лише 20 із них знаходять.
Метеорити є найстарішим з відомих мінералів. Їх вік сягає до 4,5 млрд. років. Для вчених вони несуть особливу цінність, тому що по них можна вивчати процеси, що супроводжували формування планет. Їх вивчають уже більше 200 років.
Маса метеоритів коливається в межах від сотень грамів до декількох кілограмів. Падіння великих метеоритів є досить рідкісним явищем. Воно супроводжується гулом і гуркотом, а коли він вдаряється об Землю, то відбувається вибух. Від удару утворюються воронки – кратери. Завдяки їм можна мати припущення про процеси, що відбуваються в космосі.
Відомо три види метеоритів:
- кам’яні,
- залізні,
- залізо-кам’яні.
Іноді метеорити знаходять через багато років після їхнього падіння. Особливо багато знайдено залізних метеоритів.
Інформація про метеорити може бути доповнена їх класифікацією. Є кілька назв метеоритів:
- ураноліти
- Сидероліти
- метеорні камені
- аероліта
Те космічне тіло, що потрапило в атмосферу, називається як метеорним тілом. Його також розрізняють за різними ознаками – астероїд, метеорит, уламки і космічний пил. Камені, які за собою залишають яскравий слід, називаються болідом або метеором. Метеоритам, які впали на планету, прийнято давати імена по місцях, де були знайдені.
Цікаве про метеорити
Повідомлення про метеорити завершимо добіркою цікавих фактів:
Перше падіння метеорита на Землю було зафіксовано в 1790 році.
Останнє падіння сталося в 1908 році в Сибіру на річці Підкамена Тунгуска.
Найбільший знайдений метеорит важив більше 60 тонн з діаметром в 3 м. Він впав на території сучасної Намібії близько 80 000 років тому. А ось виявили тіло недавно, в 1920 році під час орання землі власником ферми Гоба-Уест.
Найбільш «живий» метеорит – Мурчисонський, знайдений на землях Австралії в 1969 році. Він містив у собі 14 000 органічних сполук і близько 70 амінокислот.
Найвідоміший марсіанський метеорит – АLH84001, знайдений в Антарктиді в горах Алан Хіллс 27 грудня 1984 року.
На території України зареєстровано за останні століття падіння 43 метеоритів, з них чотири — залізні.
Сподіваємося, що Ви дізналися все про мереорити, що хотіли. Факти про метеорити, які ви знаєте, можете залишати в коментарях.