Розповідь про річку Південний Буг може бути використанА учнями при підготовці до уроку.
Інформація про Південний Буг може бути доповнена цікавими фактами.
Повідомлення про Південний Буг
Південний Буг (стародавня назва — Гіпаніс) повністю протікає в Україні; має довжину 806 км і площу басейну 63 700 км2.
Південний Буг – величезна ріка на півдні України, яка починається на Подільській височині на висоті 321 м над рівнем моря, і впадає в Бугський лиман Чорного моря. У верхоріччі Південний Буг протікає по болотній місцевості шириною 1,5 км і має неглибоке русло – 0,2 м. В середині ріка різко звужується до 200-300 м, утворюючи каньйон зі скель висотою 20-40 м. Унизу річка розширюється, а її береги знижуються.
Південний Буг має велике господарське значення. Його воду широко використовують для зрошення земель і водопостачання, на ріці побудовано 13 малих гідроелектростанцій і багато водосховищ. По його берегах розташовані такі міста як Хмельницький, Хмельник, Винниця, Первомайськ, Вознесенськ.
Найбільші притоки Південного Бугу: Соб, Синюха, Інгул (ліві). Згар, Кодима (праві).
Живиться Південний Буг сніговими, підземними та дощовими водами. Річний пересічний стік становить 3,4 км3. Води використовують для водопостачання та зрошення.
В басейні створено понад 8 тисяч штучних водойм, 188 водосховищ та 8437 ставків.
У районі Мігії долина Південного Буга – одне з найбільш мальовничих міст не лише у долині ріки, але на всій рівнинній території країни. Скелі з давніх гранитів з численними порогами і островами приваблюють сюди любителів байдарочного і плотового сплаву. Деякі гранитні виходи мають власні імена і охоронний статус, як геологічні пам’ятки природи. Серед них Висока скеля, що витягнулася на сотню метрів поперек долини річки, утворюючи один з найвідоміших порогів, що через свою форму отримав назву Інтеграл, і скеля Турецький стіл, яка більше двох століть зберігає пам’ять про те, що ця ділянка долини була прикордонною з мусульманським світом.
Сподіваємося, викладена інформація про річку Південний Буг допомогла Вам. А власну розповідь про Південний Буг Ви можете залишати через форму коментарів.
© dovidka.biz.ua 2017