Розповідь про Польщу

польща Географія

Повідомлення про Польщу на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку географії. Інформація про Польщу може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про Польщу

Польська народна республіка – це держава, яка розташовується в Центральній Європі. Польща межує на заході з Німеччиною, з Чехією на півдні, з Україною, Білоруссю, Росією та Литвою на сході. Загальна протяжність кордонів – 3496 км.

Столиця Польщі – Варшава.

Площа – 312,79 тис. км2.

Великі міста Польщі – Варшава, Краків, Вроцлав, Лодзь, Познань, Гданськ, Щецин

Населення Польщі – 38 432 99 чол (2017 рік). Міське населення – 64%, сільське – 36%.

Форма правління Польщі – парламентська республіка

Рельєф Польщі

На заході і півночі Польщі розташувалися низовини. Вони займають більше ¾ території країни. На південному сході і півдні вони переходять в Силезсько-Малопольську височину з невисокими горами і плоскою височиною. Південніше розташувалися хребти Карпат і Судет.

Територію Польщі перетинають такі річки – Вісла, Одер, Дунай і Дністер, Німан.

Узбережжя Польщі омивається Балтійським морем, де розташовані три головних портових міста – Щецин, Гдиня і Гданськ.

Природні ресурси Польщі

  • Річки Польщі

Найбільші річки Польщі – Вісла і Одра. На березі затоки Балтійського моря в гирлі Одри розташований порт Щецін. Головна річка республіки – Вісла, на якій розташована – Варшава. Практично всі річки мають сильно замулене дно, тому судноплавство підтримується завдяки частому очищенню русла.

  • Грунт Польщі

Грунт в Польщі переважно малородючий. На півночі Польщі поширені підзолисті і піщані ґрунти, які для сільськогосподарського використання вимагають внесення добрив. У долинах річок є торфовища з вмістом гумусу.

Багаті гумусом грунти знаходяться на півдні в Сілезії. Грунти в горах малородючі, так як шар гумусу в них тонкий.

  • Рослинність Польщі

У Польщі поширені листяні породи дерев. Дуб, бук, береза, клен ростуть в середній смузі країни. Уздовж річкових вологих долин – верба, тополя і ясен. На болотистих і підзолистих грунтах – береза.

Хвойні і змішані ліси утворюють великі масиви, особливо в районах бідних піщаних ґрунтів на півночі і сході країни.

 Польща – головний виробник яблук в Європі.

Фауна Польщі

Оскільки площа Польщі розорана і освоєна людиною, то тут збереглася лише незначна частина природної, дикої фауни. В лісах можна зустріти оленя і вовка, у річках – бобра, а в Карпатських горах – ведмедя, в Біловезькій пущі – зубрів. Тут поширені такі птахи – глухарі, куріпки. У водах Балтійського моря водяться тріска і салака, які мають промислове значення.

Клімат Польщі

Клімат Польщі є перехідним кліматом помірного поясу. Для нього характерні часті зміни погоди, коливання тривалості змін пір року. Хмарні і вологі періоди змінюються часто ясними і сухими. Сніг лежить три місяці в році. Річки в холодну пору замерзають до 4 місяців. У північних районах Польщі найбільш вологою порою року є літо, а на півдні зима

У галузевій структурі польської промисловості найбільше значення мають паливно-енергетичний  комплекс,  машинобудування,  металургія,  хімічна, легка й харчова промисловість. Основою паливно-енергетичного комплексу є вугілля. За його видобутком Польща є одним з європейських лідерів.

Сподіваємося, викладена інформація про Польщу допомогла Вам. А власну розповідь про Польщу Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Таня

    Польща звичайно має багато видатних місць, історичних пам”яток, цікаво гуляти вуличками,

    Відповіcти