Розповідь про озеро Синевір на українській мові допоможе дізнатися багато цікавого про це природнє чудо.
Розповідь про Синевір
Легенда про утворення озера Синевір
Коли багатий граф дізнався, що його дочка і простий пастух полюбили один одного, то заборонив молодим людям зустрічатися, а коли вони його не послухали, велів вбити Вира. Слуги дочекалися слушної нагоди і скинули юнака зі скелі.
Коли Синь (а саме так прозвали дівчину завдяки її очам дивовижно синього кольору) почула про смерть коханого, вона примчала до місця трагедії, обхопила камінь руками і заплакала. Плакала вона так довго, що навколо неї утворилося озеро з кришталево чистою водою синього кольору. А камінь, біля якого вона проливала сльози, став островом, опинившись в центрі водойми.
Відтоді і називають озеро Синевір, а на його узбережжі в Карпатах люди встановили вирізьблені з дерева скульптури закоханої пари.
Існує повір’я, що закохані, які прибули сюди в день весілля, не розлучаться ніколи і любити один одного не перестануть.
Де знаходиться озеро Синевір?
Якщо подивитися на озеро Синевир (чи як його ще називають, Морське Око) з розташованої поруч вершини гори Озерної (1500 м), то водойма дійсно сильно нагадує прозоре синє око з зіницею (її роль виконує розташований в центрі озера маленький острівець) і густими пишними віями (озеро оточене чудовим лісом з хвойних і букових дерев).
Знаходиться Синевір на території Західної України в 153 км від Львова в південному напрямку і є найбільшим озером в українській частині Карпат. Синевір входить до складу однойменного національного парку, площею 40 тис. га, шість з яких відноситься до заповідної зони.
Флора заповідника надзвичайно багата: тут росте понад 900 видів рослин, 38 з яких занесені в Червону книгу України. Також тут чимало тварин – зоологи нарахували 236 видів, з них 22 рідкісних. А на відстані 8 км від озера навіть облаштований реабілітаційний центр для бурих ведмедів, де проживають звірі, які постраждали від рук людини.
Особливості озера Синевір
Утворилося найбільше озеро українських Карпат відносно недавно: близько 10 тис. років тому після сильного землетрусу в результаті якого гірські породи обрушилися і перегородили шлях річці, сформувавши, таким чином, дамбу і створивши западину, яку досить швидко заповнили швидкі струмки.
Знаходиться озеро Синевир на висоті 989 м над рівнем моря. Площа Морського Ока становить близько семи гектарів.
Максимальна глибина Синевір – 24 м.
Вода у водоймі чиста і прозора, дно проглядається без проблем. Підживлюють озеро чотири гірські річки і безліч підземних джерел. Вода тут не застоюється: в півсотні метрів від південно-східного узбережжя через схил гори пробивається і стікає вниз струмок озерної води, будучи притокою річки Терібль. Таким чином, Морське Око навіть під час численних опадів або танення снігів ніколи не виходить з берегів і не затоплює околиці.
Біля водойми є джерела з питною водою і струмки з гліцериновою – для вмивання. В озері водиться величезна кількість форелі. Ловити її не можна, але підгодовувати дозволяється.
Але вода в озері постійно холодна, тая як не встигає прогрітися. Навіть в літні місяці вночі і вранці тут досить прохолодно – від 5 до 8 градусів тепла. Середня температура липня 16,5 ° C (у січні ці показники становлять -5 ° C).
Місцевість тут не тільки надзвичайно красива, але і цілюща: чисте гірське повітря з людьми, що мають захворювання легенів, творить чудеса і здатне вилікувати навіть хворих на туберкульоз.
неплохо