“Русалонька із 7-В” образ Софійки

русалонька із 7-в характеристика софійки 7 клас

“Русалонька із 7-В” характеристика Софійки

Повість-казка Марини Павленко «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських» — це твір про дитячу фантазію й дружбу, про дорослі проблеми і віру в диво, про сучасність і далеке минуле. Образ Софійки центральний у творі, це добра та смілива дівчинка, яка лише закінчило 6 клас.

Софійка — звичайна школярка, яку, як і інших, змушують допомагати батькам, доглядати молодших братиків або сестричок. Як і кожна дівчинка, Софійка довго підбирає одяг, щоб привернути увагу хлопця. Вона щирий друг, готовий прийти на допомогу, ризикуючи власним життя, дещо авантюристична, щира, відверта, співчуває чужому горю, смілива, відповідальна, розумна.

Дівчинку Софійку зовсім замучили нічні жахіття, що відбуваються у квартирі знизу. Хазяї цієї квартири поїхали, а за кімнатними квітами доглядає сусідка бабця Валя. Дівчинку трішки лякає і сама бабця, і її чорнющий кіт Фантик, та найбільше її бентежать крики й тупіт, що в ніч на повний місяць чи грозу чуються з пустої квартири внизу. Ще Софійка страшенно переживає через те, що однокласник Вадим Кулаківський майже не звертає на неї уваги. Дівчинку бентежить новина, що рід Кулаківських протягом багатьох поколінь переслідує якесь прокляття. Понад усе Софійці хочеться допомогти родині, щоб Вадик жив у нормальнім сім’ї, не страждав, бо батьки далеко, а стара бабуся не може впоратися з вибриками онука-підлітка. Правда, самому Вадику його життя подобається, адже він робить усе, що заманеться: почав палити цигарки, водиться з якимись непевними людьми, краде й перепродує крадене. Щоб вирятувати однокласника з життєвих негараздів, Софійка відважилася подолати час. Дізнавшись, що стара шафа – це портал, через який можна повернутися в минуле і змінити щось на краще, дівчинка не побоялася використати таку можливість.

Дивним чином Софійка завади опиняється у вирі подій. Вона загубила чудові корали, і це завадило тітоньці Оксані вийти заміж за чоловіка, який мав сім’ю і двох дітей, але приховував це. Софійка втрутилася в минуле, врятувала Катрю Кулаківську, її нареченого Семена та його батьків від страшної смерті, а себе привидів загиблих у пустій квартирі.

Звичайно, твір наповнений казковими пригодами, мандрами в часі, але, як і в кожній казці, у творі Марини Павленко багато реального. Усе це робить його цікавим не тільки для дітей, а й для дорослих, які, прочитавши «Русалоньку…», зможуть згадати своє дитинство і краще зрозуміти власних дітей-підлітків.

Риси характеру Софійки:

  • Розумна, добра, щирий друг, готова прийти на допомогу, ризикуючи власним життя
  • Доброзичлива, чуйна. Слухняна донька і добра сестричка
  • Відверта, співчуває чужому горю, смілива, відповідальна

Вік Софійки з твору “Русалонька із 7-в” – точно не вказаний, відомо, що вона закінчила 6 клас. Тобто за сюжетом вік героїні 12-13 років.

анкета софійки русалонька із 7в

Ставлення інших героїв до Софійки. Майже всі герої поважають Софійку, адже вона завжди готова допомогти.  Батьки та тітка люблять її та підтримують.

Моє ставлення до Софійки дуже позитивне. Вона вразила мене своєю здатністю допомагати іншим, вмінням знаходити щастя в простих речах і турботою про ближніх (про тітку, про Сашка, про Вадима).

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ларік

    Софійка збирається перенестися в минуле за допомогою шафи.Як їй поводитись, щоб не потрапити там в яку-небудь небезпеку.(Напишіть 6 порад Софійці).

    Відповіcти
  2. Сона

    Спасибо большое

    Відповіcти
  3. Anonim

    Як я написав (-ла) твір:
    Софійка — головна героїня твору «Русалонька з 7-В». Звичайна школярка, яку, як і інших, змушують допомагати батькам, доглядати молодших братиків або сестричок. Родина живе у місті Вишнопіль та нещодавно придбала квартиру. Софійка вчиться у сьомому класі й закохана у свого однокласника Вадима Кулаківського. Дівчинка, як і всі діти, має позитивні та негативні риси. Абсолютно позитивною героїнею її назвати не можна. Софія навчається у школі досить посередньо. Вона не відмінниця, але й не двієчниця. В класі вона теж не зірка, популярністю не кристується.
    Софійка страшенно переживає через те, що однокласник Вадим Кулаківський майже не звертає на неї уваги. Вона полюбляє читати. Останнім часом її захопила казка про Русалоньку та її нещасливе кохання. Софія пристрасна та мрійлива. Вона порівнює Вадима Кулаківського з принцом, який не помічає ту, що його врятувала. Головна героїня ніби не помічає вади Вадима. Вона вірить у нього, попри його жахливу поведінку та навіть крадіжку. З часом Софія дізнається про прокляття роду Кулаківських та, наче Русалонька, хоче врятувати свого принца, щоб Вадимчик жив у нормальнім сім’ї, не страждав, бо батьки далеко, а стара бабуся не може впоратися з вибриками онука-підлітка. Щоб вирятувати однокласника з життєвих негараздів, Софійка відважилася подолати час. Дізнавшись, що стара шафа – це портал, через який можна повернутися в минуле і змінити щось на краще, дівчинка не побоялася використати таку можливість.
    У кінці твору дівчинка змогла побороти прокляття та нарешті зрозуміла, що насправді достойним кохання був її друг Сашко, а не Вадим Кулаківський.
    Отже, Софія – звичайна дитина, з незвичайними проблемами, яка постійно росте та змінюється. Вона щирий друг, готовий прийти на допомогу, ризикуючи власним життя, дещо авантюристична, щира, відверта, співчуває чужому горю, смілива, відповідальна, розумна.

    Відповіcти
    1. Вероніка

      дякую

      Відповіcти
  4. Варя

    Які позитивні риси має Софійка? Підтвердьті свою відповідь прикладами її вчинків, поведінки.

    Відповіcти