Що вивчає фразеологія? Відповідь не це питання знайдете в нашій статті.
Що вивчає фразеологія?
Фразеологія – це наука, що вивчає сталі звороти та вислови будь-якої мови. Фразеологія включає ідіоми, порівняння, крилаті вислови, прислів’я, приказки, афоризми тощо.
Наука має свою одиницю, вона називається «фразеологічна одиниця», або «фразеологізм», ці обидва терміни мають одне значення це: стійке словосполучення, або речення, що створює граматично-організовану модель.
Приклади фразеологізмів: збити з пантелику (спантеличити), заварити кашу (створити проблему), бити байдики (нічого не робити) тощо.
Особливості фразеологізмів:
- Сполучення кількох слів, але значення – цілісне;
- Стійкість граматичних категорій;
- Переносне значення слів у фразеологізму;
- Вживання фразеологізму залежить від контексту.
- Фразеологізм зрощення – стійке, неподільне словосполучення, яке ні як на пряму не пов’язане зі словами в ньому: собаку з’їсти (бути майстром в чомусь), врізати дуба (померти);
- Фразеологізм єдності – стійке, неподільне словосполучення, яке частково пов’язане зі словами в ньому: зітерти в порох (знищити), пальцем не ворухнути (нічого не зробити);
- Фразеологізм сполучення – стійкий зворот, в якому один з компонентів має самостійне значення: нічого в рот не брати (не поїсти), брати рушник (свататися).
- Фразеологічний вираз – вираз, що об’єднує в собі часто вживані фразеологізми, семантично подільні та складаються зі слів з вільним значенням: крапля камінь точне, борітеся – поборете (Т.Г. Шевченко)
Отже, після прочитання статті, Ви дізналися що таке фразеологія.