Стародавній Рим цікаві факти про який вражають уяву людей сьогодні, зібрані нижче. Давній Рим цікаві факти розкажуть, що життя та розваги в той час були досить жорстокі.
Стародавній Рим цікаві факти
1. Гладіаторські бої давно асоціюються у нас з Римом, але цей жорстокий вид «спорту» зовсім не був найпопулярнішим. Деякі історики наполягають, що найбільші натовпи глядачів збирали гонки колісниць. Колізей вміщав в себе близько 50 000 чоловік, а Великий цирк, спеціально побудований для цих гонок, – до чверті мільйона!
2. За оцінками істориків, в Стародавньому Римі середня тривалість життя була приблизно 20-30 років. Цей показник такий незначний, через високий рівень дитячої смертності та часту смерть жінок при пологах. А римлянин, що дожив до зрілого віку, жив приблизно стільки ж, скільки сучасний житель західного світу.
Суворе ставлення до медицини привело до того, що якщо хворий помирав під час операції, що проводилася, лікарю відрубували обидві руки.
3. Римська імперія не була найбільшою імперією в історії, вона займала лише 28-е місце за величиною. На піку розквіту Римської імперії в ній жило 12% всього населення світу. Найбільшою імперією була Британська, а на другому місці – Монгольська.
4. У VII столітті до нашої ери римські весталки (дівчата, які присвятили себе богині Весті і дали обітницю безшлюбності) повинні були зберігати невинність до 30 років. Як доказ вони повинні були продемонструвати цілу дівочу пліву. Дівчат, які порушили обітницю заживо закопували в землю.
Відомо, що головною розвагою римлян були криваві видовища. В театральній виставі, якщо герой повинен був померти на сцені, то його дійсно вбивали. Тому, деяким акторам було призначено зіграти єдину в житті роль.
5. Жителі Давнього Риму поклонялися і молилися різним богам. Зокрема, у них була богиня каналізації, бог туалету і бог екскрементів. Римляни вірили, що ці боги часто відвідують відхожі місця, а фекалії вважалися їжею мертвих.
6. У Стародавньому Римі сеча використовувалася для прання. Одяг замочували в сечі, щоб він став «чистим». А ще сечу застосовували як косметичний засіб – для відбілювання зубів!
7. Сіль в той час цінувалася дуже високо. Її застосовували не тільки як приправу, але і для консервації продуктів (за відсутності холодильників і морозилок). А ще сіль – хороший антисептик: невипадково римську богиню здоров’я звали Салюс.
8. Великою цінністю був піт гладіаторів. Римлянки вірили, що, якщо ним намазатися, можна забезпечити собі красу і здоровий колір обличчя. Вважалося також, що на жінок він діє як афродизіак. А ще римляни пили кров гладіаторів, щоб вилікуватися від епілепсії!
9. У римлян були громадські туалети, які представляли собою довгі мармурові лавки з дірками. Туалетного паперу не було, тому її роль виконувала палиця з губкою на кінці – так званий «терсорій». Гірше того, ці «палиці» були загальними!
10. У I столітті нашої ери римляни влаштовували бої білих ведмедів з тюленями в затоплених амфітеатрах. На очах у глядачів ведмеді забивали і пожирали тюленів. Взагалі римляни часто відловлювали великих тварин і везли їх спеціально для циркових вистав.
11. Римляни одні з перших будували будівлі з бетону. Після падіння Римської імперії технологія виготовлення бетону була загублена майже на 1000 років. А зведені римлянами бетонні споруди стоять вже майже 2000 років.
12. Підраховано, що якби римський Колізей будували сьогодні, це обійшлося б приблизно в $ 380 мільйонів. Найбільший амфітеатр в історії побудований з суміші піску та цементу. Вражаюче, але його будівництво тривало всього 6-8 років!
Перший день відкриття Колізею спричинив фурор, оскільки на ньому було вбито 5000 тварин і орієнтовно стільки ж людей.
13. У Стародавньому Римі вбивство батька каралося стратою. Вбивцю зашивали в мішок з мавпою, собакою, півнем і гадюкою. Смерть була болісною, особливо якщо врахувати, що перед зашиванням мішок винуватця били палицями.
14. Стародавні римляни пили скипидар, щоб надати своїй сечі аромат троянд. Це прагнення цілком зрозуміло, якщо згадати, що сечею чистили зуби, прали одяг і виводили плями.
15. Стародавній Рим був одним з перших місць з водопроводом і каналізацією. Труби з холодною водою були пропущені через житлові приміщення, щоб охолоджувати повітря в спеку. Через акведуки вода подавалася в громадські лазні, вбиральні і фонтани. Стічні води теж потрапляли в труби, після чого зливалися в найближчі водойми.
16. Римський імператор Нерон прославився жорстокістю і навіженими витівками. За час свого царювання він убив рідну матір і двох перших дружин.
17. Римські імператори спеціально регулярно труїли себе. Вони в малих дозах приймали відомі отрути, щоб виробити до них імунітет.
Автор статті – Гнатюк Юлія (J-G)
Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua від 9 грудня 2019 року.