Творчий доробок Ду Фу налічує понад 1400 віршів. У творчості Ду Фу переважають соціальні мотиви.
Своєрідність поезії Ду Фу
Особливості лірики Ду Фу полягає в наступному:
- Герої лірики Ду Фу – прості люди.
Ліричним героєм Ду Фу є людина свого часу, патріот Батьківщини.
- Співчутливе ставлення до людини;
- мотив засудження війни, поетизація мирної праці;
- мотив ностальгії;
- зображення природи як утілення світової гармонії, сповідування філософії конфуціанства;
- оспівування ідеалу даоса — злиття зі Всесвітом, із природою у якій присутня вічна істина. Це втеча від суспільства і невтручання у природний світ речей. Розвиток пейзажної лірики; популярні теми — самотність, сум, усамітнення в горах, мовчання, злиття людини і природи; прояв конфуціанства в поезії;
- прагнення щирості й реалістичності у вияві своїх почуттів;
- мінімальна кількість художніх засобів;
- про свої почуття поет говорить стримано і виважено.
На формування творчої манери Ду Фу вплинуло вчення конфуціанство.
Творчість китайського поета епохи Тан нараховує більше 1400 віршів, у яких відображені настрій протистояння танським вельможам і історична панорама правління династії Тан: розквіт, занепад.
Серед віршів Ду Фу офіційна китайська критика виділяла твори написані на політичні теми (оспівування імператора) і на теми тлінності існування, людську нікчемність. Серед віршів Ду Фу виділяються чотири вірші, які дуже навантажені історичними і міфологічними алегоріями, і їх важко зрозуміти без коментарів. Твори Ду Фу не лише мають широкий зміст, але й носять глибоке філософське значення. Одночасно з цим, поет приділяв велику увагу розвитку творчості в поезії. Про це свідчить його прізвисько «священномудрий».
Один із найвидатніших поетів Китаю, особливо шанований за ті вірші, де він ототожнює свою лиху долю зі стражданнями усього китайського народу. Був пов’язаний довгою та теплою дружбою з Лі Бо. Їх часто згадують, як двох найвизначніших геніїв усієї китайської поезії. У традиційному китайському літературознавстві Ду Фу присвоєно титул «шишен» («священномудрий поет»).