Сью Таунсенд біографія скорочено

сью таунсенд біографія скорочено Письменники

Сью Таунсенд коротка біографія та цікаві факти розкажуть про життєвий і творчий шлях британської письменниці, яка отримала популярність завдяки створеному нею герою – Адріану Моулу.

Сью Таунсенд коротка біографія

Сьюзан Таунсенд народилася 2 квітня 1946 Англії. Її мати була кондуктором, а батько листоношею. Сью була старшою з п’ятьох дочок. У 7 років вона вступила в школу Glen Hills Infants and Juniors School, яку залишила в 15 років після того, як провалила фінальний іспит.

Таунсенд, після школи, перепробувала різні професії, працювала двірником та прибиральницею, продавщицею в магазині, оператором на заправній станції, поштарем тощо.

25 квітня 1964 року – в 18 років Таунсенд вийшла заміж. Мрії про літературну кар’єру довелося відкласти. Від першого чоловіка у Сью народилося троє дітей. Через бідність і побутові проблеми їй майже не вдавалося писати. Однак вона захоплювалася читанням, вивчала історію літератури. Під час цього шлюбу написала кілька п’єс для театру «Фенікс» (Phoenix Arts Centre). Після розлучення в 1971 році Сью залишилася одна з дітьми.

Після розлучення, Таунсенд зустріла інструктора з веслування та провідника Коліна Бродвея. Незабаром сама письменниця стала інструктором з веслування на каное. Саме Коліну Сью розповіла про свої мрії про літературу, він її підтримав.

Таунсенд і Бродвей одружилися тільки 13 червня 1986 року. Колін став батьком її четвертої дитини, дочки Ліззі.

У 1978 році їй вдається поєднати греблю з літературною творчістю. За першу свою п’єсу «Брюхоранг» в 1981 році Таунсенд отримала премію від лондонської телекомпанії «Темз Телевіжен». А ще через десять років її оголосили класиком англійської літератури.

Справжню популярність Сью Таунсенд приніс цикл книг про Адріана Моула. Перша книга циклу вийшла в 1982 році, остання – в 2009-му.

Крім «Щоденників Адріана Моул» вона написала кілька п’єс, романи «Ми з королевою», «Ковентрі відроджується», «Діти-примари».

У 1999 році лікарі діагностували у неї цукровий діабет, який привів до погіршення зору. До 2001 року Таунсенд втратила зір, але продовжувала писати.

Сью Таунсенд померла в своєму будинку 10 квітня 2014 року після інсульту.

Сью Таунсенд цікаві факти

Адріан Моул приніс Сью величезні статки. Але до грошей вона ставилася обережно – Сью не любила марнотратства. Жила все життя в рідному місті Лестер, а свої перські килими і духи «Chanel» вважала розкішшю. При цьому письменниця нікому не відмовляла в позиках, займалася благодійністю.

Таунсенд хворіла протягом довгих років. Вона була завзятим курцем, у неї був туберкульоз, перитоніт в 23 роки, а в 30 років вона перенесла серцевий напад.

Через цукровий діабет у неї розвинулася ниркова недостатність, її життя підтримувала процедура діалізу, і у вересні 2009 року їй пересадили нирку від старшого сина Шона після дворічного очікування донора. Пізніше у неї розвинувся дегенеративний артрит, який прикував її до інвалідного крісла. Але незважаючи на труднощі і проблеми, Таунсенд продовжувала займатися роботою. Свої твори вона диктувала синові Шону.

Оцініть статтю
Додати коментар