“Тореадори з Васюківки” образи Яви і Павлуші

тореодори з васюківки образи яви та павлуші 6 клас

“Тореадори з Васюківки” характеристика героїв – Яви і Павлуші з повісті В. Нестайка допоможе розкрити їх образи. Цитатна характеристика хлопців доповнить їх образи.

“Тореадори з Васюківки” характеристика Яви і Павлуші

Головні герої “Тореадори з Васюківки” – Ява Рень і Павлуша Завгородній – звичайні школярі-підлітки, що мешкають у селищі Васюківка, бешкетники, фантазери та порушники дисципліни, «найкращі друзяки і напарники».

Гострий на язик дід Салимон каже про них: «Одно… Ява і Павлуша пішли. От хлопці! Орли! Соколи! Гангстери, а не хлопці! Нема на них буцегарні».

План-характеристики образів Яви та Павла 

  1. Іван Рева та Павло Завгородній — друзі-п’ятикласники.
  2. Пригода — невід’ємна частина життя хлопців.
  3. Риси характеру:

а) доброта і чуйність;
б) справедливість;
в) винахідливість:
г) гумористи, бешкетники, здатні на вигадку;
д) зневажливо ставляться до навчання.

4. Розкриття закономірностей поведінки героїв через їх вчинки та стосунки з оточуючими.

“Тореадори з Васюківки” образ Яви

Звідки таке незвичне ім’я – Ява? То він сам себе так назвав, коли йому було лише півтора роки. Чи то воно, пискля мале, хотіло сказати: “Я – Ваня”, а вийшло “Ява”…, але причепилося оте “Ява” до нього, як реп’ях до собачого хвоста. У Івана руде скуйовджене волосся, а обличчя хлопця рясно вкрите веснянками. Ява Рень – енергійний і відчайдушний хлопець. Зазвичай саме він є ініціатором різноманітних вигадок: то метро під Васюківкою прокласти, то влаштувати бій биків, то організувати шкільний театр. Але хлопець здатний не тільки на бешкет: коли сталася прикра подія з переекзаменовкою, то він влітку сумлінно готувався до перескладання екзамену з української мови на “безлюдному” острові, дібравши собі ім’я “Робінзон Кукурузо”.

“Тореадори з Васюківки” образ Павлуші

Павлуша Завгородній – кращий друг Яви. Це більш врівноважений і спокійний хлопець. Він захоплюється малюванням і мріє стати льотчиком, але не менше за Яву полюбляє різноманітні пригоди й таємниці.

Васюківські “тореадори” завжди мають благородні наміри, але через брак досвіду і знань, на жаль, іноді потрапляють у прикрі ситуації. Нерозлучні друзі, обмірковуючи вчинки, вміють усвідомити помилки й намагаються їх не повторювати, хоча відразу ж вигадують і здійснюють нову “авантюру”. Тому читачі з цікавістю довідуються про пошуки незнайомця з тринадцятої квартири, зйомки в кіно, про допомогу хлопців під час рятування рідного села від стихійного лиха, про викриття двох місцевих “шпигунів”.
Мені зрозумілі бажання і наміри Яви і Павлуші, адже вони мої ровесники. Думаю, головне, про що хоче сказати нам автор: дружба – велика сила; важливо мати поруч вірного і відданого товариша, який піде за тобою в огонь і у воду, не зрадить, завжди допоможе в скрутній ситуації.

Риси характеру Яви та Павлуші

характеристика яви та павлуші

“Тореадори з Васюківки” цитатна характеристика Яви та Павлуші

“Мабуть, вам дивно, що то за ім’я таке — Ява? То він сам себе так назвав, коли йому лише років півтора було. Чи то воно, пискля мале, хотіло сказати: “Я — Ваня”, а вийшло “Ява”, чи то “Іван” у нього так прозвучало (бо насправді його Іваном звати), але причепилось оте “Ява” до нього, як реп’ях до собачого хвоста. Навіть міліціонер товариш Валігура, що живе у нашому селі, так його зве.”

“Павлуша ж змалечку мріє стати льотчиком, ми тих зміїв з ним попоробили — ого-го. І потім Павлуша його розмалював фарбами. Всю душу льотчика і художника вклав він у того змія”

Дід Салимон про Павлушу та Яву казав: “Ондо, каже, Ява і Павлуша пішли. От хлопці! Орли! Соколи! Гангстери, а не хлопці! Нема на них буцегарні”.

Бажання прославитись: “слава… гриміла на всю Васюківку, як радіо на Перше травня”.

Мрії про майбутнє (каже сам до себе):  “Павлушо, ти ніколи більше не підеш уночі на кладовище. Ти повинен стати льотчиком, і тобі зовсім не треба, щоб ти почав тіпатися і заїкатися від страху. Хай твої вороги туди ходять. Хай вони тіпаються і заїкаються”.

Здатен перемогти свої страхи: “Треба йти, Павлушо. Якби це було потрібно особисто тобі, ти б нізащо не пішов. Але тут справа, ти ж знаєш, складна. І ти підеш. Бо ти мусиш повернути годинник господарю за всяку ціну”.

Сварки із друзями: “Ми не раз, бувало, сварилися з Павлушею, але через день, найбільше два хтось із нас перший заговорював, і сварка вмить забувалася”.

тореодори з васюківки цитатна характеристика героїв

Ніколи ми з Явою не були на морі. Тільки у кіно та по телевізору бачили. А як нам хотілося до моря! Сині далі, білі кораблі, чайки, альбатроси літають. “Курс норд-ост!” — кричить капітан. Торік ми навіть двічі намагалися втекти до моря. І двічі нас ловили на станції.І от, коли мрія вже була абсолютно в нашій кишені, таке з Явою трапилось. Дід Варава ще вчора одніс у школу і здав Явину путівку. Доведеться мені самому їхати. Але хіба це те! Хіба я сам відчую так усі радості моря, як ми вдвох би відчули! То нащо ж він говорить! Радість, не поділена з другом, — це не радість, навіть не піврадості, а якась поганська четвертушка, мізерія якась.

«Тореадори з Васюківки» скорочено (аудіокнига)

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Irina

    Спосибо очень помогло

    Відповіcти
  2. настя

    допомогло классс

    Відповіcти
  3. анжелика

    сууупер очень помогло!!!!!!!

    Відповіcти
  4. Борис

    помогаэ

    Відповіcти
  5. kira

    спасибо

    Відповіcти