Всеволод Нестайко біографія коротко

всеволод нестайко біографія скорочено Письменники

Всеволод Нестайко біографія стисло українського письменника, класика сучасної української дитячої літератури викладена в цій статті.

Всеволод Нестайко біографія скорочено

Народився Всеволод Зіновійович 30 січня 1930 в Бердичеві.

У дитинстві захоплювався творчістю Миколи Трублаїні, Марка Твена, Джека Лондона, Жуля Верна, Антона Чехова і Бориса Житкова.

В. Нестайко закінчив 10-літню загальну середню школу з одною четвіркою в табелі, зі срібною медаллю. Через війну не вчився у 5-му та 9-му класах. Курс 9-го класу пройшов самостійно за два місяці.

Через хворобу Всеволода вони з матір’ю не змогли виїхати з окупованої території. На все життя запам’ятав Всеволод Нестайко жахи війни і окупації. Так, одного разу, він став свідком того, як у Києві по вулиці Жадановського німці гнали євреїв, серед яких було багато дітей, на розстріл.

Після школи вступив на слов’янське відділення філологічного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка. Закінчив навчання на філологічному факультеті 1952 року.

всеволод нестайко біографіяУ 1948 році працював статистом у Київському театрі російської драми. Будучи ще студентом, працював у редакції журналу «Дніпро». Потім п’ять років був літредактором-коректором в «Барвінку», де з ним трудилася прийомна дочка Остапа Вишні. Потім була робота у видавництві «Молодь». З 1956 по 1987 рік був завідувачем редакцією у видавництві «Веселка». У цей час вступає в КПРС, членом якої був 13 років. Заяву про вихід з партії написав в один день з Олесем Гончаром.

В. Нестайко був знайомий з багатьма відомими радянськими письменниками, зокрема, з Валентином Бичко, Григором Тютюнником, Ліною Костенко.

У 1958 році Всеволод Нестайко став членом Спілки письменників УРСР.

Вів програму на Національному радіо України «Радіобайка Всеволода Нестайка»

Помер 16 серпня 2014 в Києві, де він жив і працював останні роки.

Найпопулярніші твори — трилогія «Тореадори з Васюківки», «Пригоди Робінзона Кукурузо» 1964, «Незнайомець з 13-ї квартири» 1966, «Таємниця трьох невідомих» 1970, «В Країні Сонячних Зайчиків»

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. .....

  Очень помогло 12 балов спасибо!!

  Відповіcти
 2. Dominika

  Дякую, дуже допомогло)

  Відповіcти
 3. Єва

  Дуже дякую ! У мене 12+

  Відповіcти
 4. Єва

  5 зірок це 100%

  Відповіcти