Цікава інформація про Олександра Македонського

александр македонський біографія коротко Історія

Повідомлення про Александра Македонського розповість про життя відомого полководця. Доповідь про Александра Македонського можна доповнити цікавими фактами.

Цікава інформація про Александра Македонського

Реферат про Александра Македонського слід почати з того, що його називали “Великим”. Жив він в 356 – 324 рр. до н. е. Протягом свого короткого життя він став найбільшим полководцем стародавнього античного світу, прославленим македонським царем, правителем Персії, пізніше всієї Азії і навіть єгипетським фараоном. За 10 років блискучих військових походів він зумів завоювати більше половини всіх відомих тоді земель і створив величезну за площею потужну імперію.

Дитинство Македонського

Александр народився в красивому античному місті Пелла в стародавній державі Македонія в родині місцевого царя Філіппа II. Його мудра мати цариця Олімпіада, поки батько Філіп II воював, повністю присвятила себе вихованню сина, адже він був головним спадкоємцем престолу. Александр із задоволенням навчався дипломатії і політиці, військовій майстерності і науці ведення бою, історії та географії. Він з великим захопленням читав, добре знав літературу і філософію. Його вчителями були найбільші вчені тих часів мудреці Лисимах і Аристотель.

Прихід до влади
У жорстокій битві з греками-афинянами в 16 років Александр прийняв вперше бойове хрещення, він командував кіннотою і його дії призвели до перемоги македонців. Саме з цієї битви воїни батька стали звеличувати його як «великого» полководця. Після підступного вбивства батька юнака царя Філіппа II одним з наближених охоронцем Александр Великий в 336 р. до н.е.  отримує владу в державі. Він швидко розправляється з ворогами батька, твердою рукою наводить в державі порядок.

Походи Александра

Зі смертю Філіпа II багато з підкорених ним колись племен повстали проти молодого Александра. Знадобилося велике дипломатичне мистецтво, і він підтвердив мирний союз з греками, які жили поруч. Але проти жителів бунтівної Фракії і свободолюбивої Іллірії, які знаходилися на півночі, він виступає в 335 р. до н. е. в військовий похід, знову розбиває і підпорядковує їх Македонії.

Ще батько готував своє військо до походу на потужну державу Персію, Александр вирішив втілити плани Філіпа II в життя. Взявши греків і фракійців в союзники, він направляє своє 50-тисячне військо в Персію. Після кровопролитних битв поблизу міста Троя і в 331 р. до н.е. у Гавгамел Александр розбиває персів, стає царем Персії і відповідно всієї Азії. Без особливих зусиль його військо входить до Єгипту, Александр засновує тут місто «Олександрію» і на розкішному святі оголошує себе фараоном.

Далі шлях його військ лежав до стародавнього Вавилону, столичного місту Сузи і центру споконвічних перських земель Персеполіс. Жителі Персії, злякавшись великого війська македонян, самі відчиняли ворота міст. Уже не вірячи своєму цареві Дарію, вони переходили на службу Александру – царю Азії. Деякі воєначальники з Дарієм організували змову і в 330 р. до н.е. підступно вбили свого могутнього перського правителя.

З повною перемогою над перськими військами македонський полководець всупереч очікуванням своїх солдатів не повернувся додому, а вирішив відправитися в Індію. У нього було багато цікавих планів: дійти до океану, підкорити всю відому грекам частину світу, побудувати в єгипетських пустелях дороги і зрошувальні канали. В Індії проти Александра воював цар Пор, але був розбитий.

Після жорстокого бою Александр хотів продовжити свій шлях на схід, але збунтувалися його втомлені від довгого походу війська. Доблесні солдати Александра Великого, що пройшли з ним півсвіту, звинувачували царя в безмірній жадобі до слави і незліченних багатств. Довелося Александру прислухатися до його воїнів і повернутися в захищений від ворогів Вавилон. Після повернення в столицю своєї імперії він сильно захворів, імовірно лихоманкою, і в 323 р. до н.е. найбільший македонський полководець в страшній гарячці вмирає.

Сподіваємося коротка розповідь про Александра Македонського допомогла дізнатися багато нового. Цікавинки про Александра Македонського Ви можете доповнити через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар