Цікаві факти про Афіни розкажуть багато пізнавальної інформації про це столицю Греції.
Афіни: цікаві факти
Афіни – колискова Західної цивілізації,батьківщина світової демократії. Тут народилися Платон, Сократ, Софокл, Перикл.
Афіни входять в число найстаріших міст світу (місто було засноване в 500 році до нашої ери), але при цьому, не дивлячись на свій вік, це наймолодша європейська столиця. Столицею сучасної Греції вони стали тільки в 1834 році, а першою столицею сучасної грецької держави було не менш цікаве місто – Нафпліон.
В Афінах проживає близько 40% всього населення країни. При цьому, якщо подивитися на площу, яку займає столиця Греції, то це всього лише 1% всієї території країни.
Густота населення в Афінах 7500 чоловік на км2.
Всім відомо, що Афіни отримали свою назву на честь своєї покровительки – богині Афіни, але не всі знають, що її суперником за право бути покровителем міста був Посейдон. Згідно з легендою, два божества мали зробити подарунок городянам: Афіна подарувала його жителям оливкове дерево, а Посейдон – воду. Жителі майже одноголосно вирішили, що важливіше вода, але коли спробували її, виявилося, що вона солона і не підходить для вживання в їжу або поливу, тому Афіна перемогла в цій суперечці і стала вічною покровителькою грецької столиці.
За свою багатовікову історію жителі Афін випробували на собі майже всі відомі форми правління: монархія, демократична держава, соціалізм, капіталізм і навіть комунізм.
Афіни – батьківщина сучасних Олімпійських ігор, які пройшли на мармуровому стадіоні Панатінаїкос в 1896 році. За часів Стародавньої Греції Олімпійські спортивні змагання ніколи не проводилися в Афінах, місцем ігор завжди було місто Олімпія. Афінські ж гри носили назву Панафінійські.
Афіни також є батьківщиною театрів. У наші дні туристи, які приїжджають в Афіни, можуть побачити два найвідоміших театри грецької столиці: руїни театру Діоніса, побудованого в IV столітті до нашої ери, і не менш знаменитий Одеон Ірода Аттика, який є головним концертним майданчиком щорічного Афінського фестивалю.
Марафонський біг теж народився в Афінах. Згідно з легендою, після закінчення знаменитої марафонської битви Мільтіад відправив гінця Евкла в Афіни зі звісткою про перемогу. Бідний солдат подолав без зупинки близько 40 км, щоб принести добру новину афінян. В його пам’ять і була створена така спортивна дисципліна, як марафон. Можливо, саме тому серед бігунів Афінський марафон входить в число найпрестижніших.
Головною визначною пам’яткою Афін, звичайно ж, є Акрополь і храм Парфенон. А колись Парфенон використовувався як склад боєприпасів, в ньому знаходився і православний храм, і мечеть, і незліченну кількість разів головний храм міста намагалися зруйнувати.
До Олімпійських ігор 2004 року, які проходили в Афінах, було реконструйовано метро: мінялися старі шляхи і рухомий склад, відкривалися нові станції. В результаті будівельних робіт було знайдено більше 50000 стародавніх артефактів. Їх би вистачило на ще один Археологічний музей в Афінах. Частина знахідок представлена в музеях країни, а частину можна абсолютно безкоштовно побачити на 8 станціях, де влаштовані імпровізовані музеї.
Готель Гранд Бретань в Афінах – найстаріший готель міста. У XIX столітті він виконував функції королівського гостьового будинку, і в ньому зупинялися всі високопоставлені гості. А під час німецької окупації в номерах готелях розмістилася штаб-квартира нацистських військ. Зараз номер в готелі коштує від € 450.