Цікаві факти про черепах

Цікаві факти про черепах для дітей Цікаві факти про тварин

Чи знаєте ви щось цікаве про черепах? Цікава інформація про черепах розкаже про цих тварин багато цікавого. Найдавнішими рептиліями на сьогоднішній день вважаються черепахи. Перша відома науці черепаха з’явилися 220 мільйонів років тому, але у неї було тільки нижня частина панцира, так само у неї були зуби, хоча у нинішніх черепах їх немає. Розміри доісторичних черепах величезні – діаметр панцира доходив 3,6 метрів. Найбільшою черепахою, що жила на нашій планеті вважається архелон. Знайдений скелет давньої черепахи досягав більше 4 метрів. Передбачувана маса архелона була близько 2,2 тонни.

Цікаві факти про черепах

У світі існує 328 видів черепах.

Вони поширені майже на всіх континентах, за винятком Антарктиди. Вони здатні вижити в будь-яких умовах, але для розмноження їм необхідна тепла вода.

Деякі види черепах є отруйними.

Вивченням черепах займається такий розділ зоології як герпетологія.

Найменшою черепахою у світі вважається – капська крапчаста черепаха (довжина 10-11 см, вага 124-241 грам). Ці черепахи мешкають Південній Африці.

Близько очей черепахи знаходиться слізні залози, які виділяють солоні сльози, тим самим черепахи звільняються від зайвих солей.

У черепахи немає зубів, але є дуже твердий дзьоб. dovidka.biz.ua

Черепахи розрізняють кольори. Черепахи, в першу чергу орієнтуються на колір, потім на запах і смак. Їх найбільше приваблює червоний колір ( також їм подобається і зелений колір).

Цікаві факти про черепах

Найбільша черепаха – шкіряста черепаха – розмір її панцира більше 2 метрів в діаметрі. До сухопутних гігантських черепах відноситься слонова – розмір панцира якої досягає більше 1 метра завширшки.

слонова черепахаПанцир черепахи – справжня броня. Він здатний витримати вагу, яка в 200 разів перевищує масу самої рептилії. У разі загрози черепаха втягує голову і кінцівки всередину панцира, а таку броню зможе розбити не кожен хижак.

Черепахи є довгожителями – майже всі ці рептилії живуть більше 100 років. У 2006 році померла в зоопарку галапагоська черепаха -довгожитель Гаррієт. Цікавим є той факт, що її до Європи привіз знаменитий вчений Чарльз Дарвін. Черепаха померла у віці 250 років.

Помилковою вважається думка, що черепахи дуже повільні. Насправді це не зовсім так. Шкірясті черепахи здатні плавати зі швидкістю 35 км/год, але на суші вони більш повільні і пересуваються зі швидкістю 15 км/год. Швидкість пересування сухопутних черепах залежить від температури навколишнього середовища. Чим холодніше, тим повільніше черепаха буде повзти. Основним фактором повільності черепах є будова їх організму. Короткі кінцівки насилу можуть переносити громіздкий і важкий панцир з великою швидкістю, тому черепахи символізують повільність і незграбність.

Морські черепахи мають унікальну здатність – вони здатні затримувати дихання більш ніж на 10 годин. Це є абсолютним рекордом серед хребетних тварин.

Найагресивнішими і небезпечними є кайманові черепахи. Вони нападають на змій і водоплавних птахів. Були випадки, коли кайманові черепахи відкушували пальці нирцям. При цьому у черепах зовсім немає зубів, але вони мають гострий і міцний дзьоб, здатним відгризти шматок деревини. Агресію і кровожерливість проявляють м’якотілі черепахи трионикса. Голодна зграя цих рептилій здатна вбити велику тварину.

Черепахи здатні голодувати тривалий час. Слонова черепаха може обходитися без їжі 18 місяців. Багато років тому мореплавці брали з собою в плавання для прожитку черепах, – як консерви, і годувати не треба.красновуха черепаха

Панцир черепахи складається з ороговілих щитків. На них щороку утворюються концентричні кільця. За ним як у дерев можна визначити вік черепахи.

Сьогодні близько половини всіх видів черепах на межі вимирання. Їх винищують через вживання в кулінарії і народній медицині. Кожна третя черепаха помирає в результаті рибальського промислу.

Також варто зазначити, що такий вид як красновуха черепаха має неабияких попит серед любителів рептилій за їх незвичне розфарбування і рідкість.

Цікавинки про черепах, цікаві відомості про черепах ви можете розширити через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. тол

  Цікаво:D

  Відповіcти
 2. василь

  Мені 9 років я ходжу в 3 клас нам задали на домашнє завдання цікаве про черепах з природи і мене це зацікавило

  Відповіcти
 3. віталік

  дуже зацікавило

  Відповіcти
 4. снежанна

  очень интересная информация

  Відповіcти