Цікаві факти про математику

цифри Цікаві наукові факти

Цікаві факти з історії математики, видатних математиків зібрані в цій статті.

Цікаві факти про математику 

  1. Який математик точно передбачив день своєї смерті за допомогою арифметичної прогресії? Англійський математик Абрахам де Муавр в літньому віці одного разу виявив, що тривалість його сну зростає на 15 хвилин в день. Склавши арифметичну прогресію, він визначив дату, коли вона досягла б 24 годин – 27 листопада 1754. У цей день він і помер.
  2. Серед усіх фігур з однаковим периметром, у кола буде найбільша площа. Але серед усіх фігур з однаковою площею, у кола буде самий маленький периметр.
  3. У математиці існують: теорія ігор, теорія кіс, і теорія вузлів.
  4. Торт можна розділиті 3 розрізами ножа на 8 рівних частин. Причому, є 2 способи.
  5. Нуль не можна написати римськими цифрами.
  6. Знак рівності «=» вперше застосував Роберт Рекорд в 1557 році.
  7. Сума чисел від 1 до 100 – 5050.
  8. З 1995-го року в Тайбеї, на Тайвані, жителям дозволено видаляти цифру чотири, так як на китайській мові ця цифра звучить як «смерть». У багатьох будівлях відсутній четвертий поверх.
  9. Мить – це одиниця часу, яка триває приблизно соту долю секунди.
  10. Вважається, що 13 стало нещасливим число через Таємну Вечерю, на якій були присутні 13 осіб, включаючи Ісуса. Тринадцятим був Іуда Іскаріот.
  11. Чарльз Лутвидж Доджсон – маловідомий британський математик, який присвятив більшу частину свого життя логіці. Незважаючи на це, він всесвітньо відомий письменник під псевдонімом Льюїс Керролл.
  12. Першою жінкою-математиком вважається гречанка Гіпатія, що жила в єгипетській Олександрії в IV-V століттях н.е.
  13. Число 18, є єдиним (крім нуля) числом, сума цифр якого в 2 рази менше нього самого.
  14. Американський студент Джордж Данциг запізнився на заняття, через що прийняв записані на дошці рівняння за домашнє завдання. Насилу, але він з ними впорався. Як з’ясувалося, це були дві «нерозв’язані» проблеми в статистиці, над вирішенням яких вчені билися багато років.
  15. У 1992 році австралійські однодумці об’єдналися заради виграшу в лотерею. На кону було 27 млн. дол. Кількість комбінацій 6 з 44, становило трохи більше 7 мільйонів, при вартості лотерейного квитка в 1 долар. Ці однодумці створили фонд, в який кожен з 2500 чоловік вклав по 3 тисячі доларів. Результат – виграш і повернення 9000 кожному.
  16. Вперше про математику Софія Ковалевська дізналася в дитинстві, коли замість шпалер на стіни її кімнати наклеїли листи з лекціями одного математика про диференціальне і інтегральне числення. Заради науки вона оформила фіктивний шлюб. У Росії жінкам заборонялося займатися наукою. Її батько був проти виїзду дочки закордон. Єдиним способом було заміжжя. Але пізніше фіктивний шлюб став фактичним і Софія навіть народила дочку.
  17. Існує багато притч про те, як одна людина пропонує іншій розплатитися з нею за послугу таким чином: на першому клітку шахматної дошки той покладе одне рисове зернятко, на другій – два і так далі: на кожну наступну клітину вдвічі більше, ніж на попередню. В результаті той, хто розплачується таким чином, неодмінно розоряється. Це не дивно: підраховано, що загальна вага рису складе понад 460 мільярдів тонн.
  18. Якщо помножити ваш вік на 7, потім помножити на 1443, то результатом буде ваш вік написаний три рази поспіль.
  19. Релігійні євреї намагаються уникати християнської символіки і взагалі знаків , схожих на хрест. Тому учні деяких ізраїльських шкіл замість знака «+» пишуть знак, що повторює перевернуту букву «т» .
  20. Число Пі було вперше обчислено індійським математиком Будхайяна в VI столітті нашої ери.
  21. Існує думка, що Альфред Нобель не включив математику в список дисциплін своєї премії через те, що його дружина зрадила йому з математиком. Насправді Нобель ніколи не був одружений. Справжня причина ігнорування математики Нобелем невідома, є тільки припущення. Наприклад, на той момент вже існувала премія з математики від шведського короля. Інша версія  – математики не роблять важливих винаходів для людства, тому що ця наука має чисто теоретичний характер.
  22. На Русі за старих часів використовувалися як одиниці виміру – відро (близько 12 л), штоф (десята частина відра). У США, Англії та інших країнах використовуються барель ( близько 159 л), галон (близько 4 л), бушель (близько 36 л), пінта (від 470 до 568 кубічних сантиметрів).

Якщо ви знаєте цікаві математичні факти лишайте їх в коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. aleksisto

    Про Нобеля ще кажуть, що дівчина його вийшла за Міттаг-Лефлера.

    Відповіcти
  2. руслан

    2+2=5. 2*2=5

    Відповіcти
    1. ііііііііііііііііііі

      Та ти просто гений

      Відповіcти