Нігті є у людини не дарма. Завдяки ним пальці захищені від травм і огрубіння шкіри, тому можна з упевненістю сказати, що вони відіграють велику роль в житті кожного. Цікавинки про нігті для дітей та дорослих розкажуть нові відомості про важливу частину рук.
Цікаві факти про руки та нігті
Факт # 1. Нігті людини починають свій розвиток ще в материнській утробі, а саме на третьому місяці вагітності одночасно з зубами, кістками та іншими твердими тканинами.
Факт # 2. Нігті складаються з того ж білка, що і волосся – креатину. За структурою ніготь – видозмінене волосся. А на твердість нігтів впливає кількість сірки в цьому білку.
Факт # 3. За тиждень нігті відростають приблизно на 1 міліметр. За 100 днів їх довжина збільшується приблизно на 1 см. Повністю нігті на руках змінюються протягом півроку, на ногах – протягом півтора років.
Факт # 4. Чоловічі нігті ростуть повільніше жіночих. Протягом життя жінки остригають близько 4,3 м нігтів, а чоловіки – 3,9 м.
Факт # 5. Влітку нігті відростають швидше, ніж в зимовий час. Також на швидкість відростання великою мірою впливає клімат. Швидше цей процес відбувається в теплому і сонячному кліматі, ніж в холодному.
Факт # 6. При роботі за комп’ютером або грі на піаніно нігті ростуть швидше, оскільки дані рухи є непоганим масажем для кінчиків пальців. Це, в свою чергу, сприяє кращому росту нігтьових пластин. З цих причин нігті краще ростуть у правшів на правій руці (адже вона більше задіяна), а у лівшів, відповідно, на лівій.
Факт # 7. Цей факт поки не можливо пояснити, але у людей з довгими пальцями нігті ростуть краще.
Факт # 8. Швидше за все нігтьові пластини ростуть на середніх пальцях, а найповільніше – на великих.
Факт # 9. У дитинстві і молодому віці нігті відростають набагато швидше, ніж в літньому.
Факт # 10. Найдовші нігті в світі мав Шридхар Чиллал з Індії. На момент останнього вимірювання нігті індійця мали загальну довжину 909,6 см. Найкоротший ніготь ріс на вказівному пальці: 1,64 метра, найдовший – на великому: 1,97 метра. Щоб виростити їх йому знадобилося 48 років.
Факт # 11. Близько 30% довжини нігтя приховано під шкірою. Ця довжина становить кореневу частину.
Факт # 12. Якщо нігті розшаровуються або занадто м’які, це означає, що в організмі недостатньо кальцію.
Факт # 13. Близько 10% населення мають звичку гризти свої нігті. Оніхофагія – так називається в наукових колах погана звичка гризти нігті.
Факт # 14. Існує помилкова думка, що нігті людини продовжують рости і після смерті. Наука спростувала цей факт.
Факт # 15. Нормальна товщина нігтьової пластини становить приблизно 0,3 міліметра. Це близько 100-150 кератинових шарів.
Цікаві факти про нігті і манікюр
Факт # 1. Історія догляду за нігтями (манікюр) налічує більш ніж чотири тисячоліття. Цим мистецтвом володіли ще стародавні єгиптяни. Приблизно в той же час люди почали і фарбувати нігті.
Факт # 2. У Стародавньому Єгипті за кольором нігтів можна було визначити, до якого стану належить людина.
Факт # 3. Найдавніший манікюрний набір був знайдений на території Стародавнього Вавилона – це сучасна територія Іраку.
Факт # 4. Клеопатра для прикраси своїх нігтів використовувала хну.
Факт № 5. У Стародавній Греції і Римі була особлива категорія рабів – космети. Вони допомагали шляхетним особам в догляді за собою. У тому числі полірували нігті, використовуючи спеціальний склад з тваринним жиром.
Факт # 6. Прообраз сучасних лаків для нігтів з’явився в Стародавньому Китаї. Це була фарба, яку виготовляли з подрібнених мінералів, воску, яєчних жовтків і гуміарабіку.
Факт # 7. В середні віки в Європі за манікюр могли спалити на багатті. Спочатку він просто вважався ознакою поганого тону, але потім він зацікавив інквізицію.
Факт # 8. В епоху Ренесансу при дворі було прийнято відрощувати ніготь на одному з мізинців – щоб ввічливо постукувати їм по дверях, перш ніж увійти.
Факт # 9. Перший манікюрний набір створив в 1830 році доктор французького короля Луї-Філіпа після того, як у монарха через недбало відірвані задирки запалився палець. Доктору було наказано справно доглядати за нігтями і шкірою навколо.
Факт # 10. Товщина нігтів на ногах майже в 2 рази більше, ніж на руках. Це пояснюється тим, що ноги частіше піддаються впливу несприятливих наслідків довкілля, через що пальці потребують більш сильного захисту.