Цікаві факти про професії, про графік роботи в різних країнах розкажуть багато нового та невідомого.
Цікаві факти про професії
Якщо ви будете працювати 40 годин на тиждень до 65 років, ви працюватимете трохи більше 90 000 годин за своє життя.
Промислова революція дозволила людям працювати довше та цілий рік. Раніше робота залежала від пори року та природного освітлення!
Авраам Лінкольн був 16-м президентом Сполучених Штатів Америки (1861-1865). Він був самоосвіченим. Він не мав наукового ступеня.
За даними ОЕСР, Італія має найкращий баланс між роботою та особистим життям, де лише 3% працівників працюють більше 50 годин на тиждень.
У Франції середня тривалість робочого тижня становить 35 годин, у Нідерландах найкоротший робочий тиждень у світі – 29 годин на тиждень.
На жаль, багато жителів Північної Кореї живуть і працюють у трудових таборах і працюють більше 112 годин на тиждень!
В Японії середня тривалість робочого тижня становить 60-70 годин. У результаті багато японців вмирають на роботі. Це відоме як «Кароші». Щороку понад 10 000 японців хворіють на “Кароші”
Люди не єдині, хто працює. Деякі тварини теж працюють! Робочі бджоли залишають вулик, коли їм виповнюється два тижні. Вони літають на відстані до 5 км від вулика в пошуках нектару та пилку. Кожен політ займає близько години, і вони зазвичай виконують близько десяти вильотів на день. Це означає, що їх робочий день триває 10 годин!
80% людей знаходять роботу через спілкування, а не через резюме!
Середній офісний працівник витрачає 50 хвилин на день на пошуки втрачених файлів та інших предметів. Це майже година на день!
Люди більш креативні в душі. Теплий душ збільшує потік дофаміну, що робить нас більш креативними.
Коли температура в офісі низька (20 градусів), співробітники роблять на 44% більше помилок і менш продуктивні, ніж при вищій температурі (25 градусів).
Співробітники, які мають більше контролю над плануванням і дизайном свого робочого простору, здоровіші та щасливіші в офісі.
У McDonald’s працює 1,7 мільйона співробітників по всьому світу
Одна з найцікавіших вакансій – глядач Netflix! Так, це робота, яка полягає в аналізі потреб глядачів і перегляді контенту до того, як він стане загальнодоступним.
Одна з найгірших професій у світі – ремонтник каналізації! У Мехіко каналізаційну систему обслуговує група робітників, яким доводиться пірнати в людські відходи, трупи тварин і сміття, щоб провести ремонт.
Цікаві факти про хірургів і терапевтів
А чи знаєте ви, що в середині XIX століття і в часи Шерлока Холмса хірурги, як і в наші дні, виділялися з іншого лікарського середовища, правда – прямо в протилежну сторону. На відміну від лікарів вікторіанської Англії (зараз ми назвали б їх терапевтами) хірурги стояли досить низько на соціальних сходах. Якщо лікарів давно допускали в коло джентльменів, то хірургам як людям,що «працювали руками», шлях туди був замовлений. Лікарів під час візитів запрошували за родинний стіл, тоді як хірурги вимушені були обідати зі слугами – адже вони мали справу з травмами, зашивали рани і виконували іншу «брудну» роботу.
Робота ж лікарів була «чистою», інтелектуальною- як правило вони обмежувалися виключно призначенням ліків. Головною відмінністю хірургів від звичайних лікарів з погляду соціальної ієрархії була необхідність дуже тривалого практичного навчання – в наші дні це якраз піднімає статус професіонала.
Правда вже приблизно в 1890-х роках статус хірургів практично зрівнявся зі статусом інших лікарів, тому що більшість хірургів, які не перебували в штаті лікарень, стали займатися загальною практикою. А ставлення до хірургів як до одних з найбільш шанованих і цінованих лікарів виробилося вже до рубежу віків.
Забуті професії
А чи знаєте ви, що з посиленням прогресу ми втратили безліч зручностей, які були доступні жителям, наприклад, Великобританії за часів королеви Вікторії. Ось одне з таких зручностей: у великих містах на вуличних перехрестях в ті часи чергували люди похилого віку і хлопчаки з мітлами – по-англійськи їхня професія називалася cross-sweeper’и. Їхнім завданням було розметати бруківку від гною і пилу перед переходившими дорогу дамами і панами, які могли собі дозволити оплатити подібну послугу.
Часто серед юних «прибиральників» дами обирали собі любимчиків, довіряючи тільки їм забезпечувати чистоту своїх спідниць на протязі всього шляху – такі любимчики могли отримувати щедрі чайові і милі подарунки до свят. От би й у нас на великих перехрестях стояли «прибиральники», які б розгрібали весь бруд,який скупчується у країв надземних пішохідних переходів!
Цікаві факти про забобони в деяких професіях
9 місце: Лікарі намагаються ніколи не мінятися чергуваннями. Вони кажуть, що якщо почнеш метушитися і домовлятися з колегами, так обов’язково дістанеться тобі така нічка, що око стулити буде ніколи.
8 місце: Льотчики ніколи не фотографуються перед польотом.
7 місце: Музикантам в день концерту потрібно обов’язково встати з правої ноги. Також вважається, що перед концертом не можна прибирати ліжко. Це одна з найпоширеніших прикмет серед диригентів і оперних співаків.
6 місце: У театрі, якщо п’єса (чи роль) падає на підлогу, актор повинен обов’язково на неї сісти і з нею піднятися. Якщо цього не зробити, то не вдасться зіграти.
5 місце: Всі знають, що вказувати пальцем на що-небудь – поганий тон. Моряки скажуть вам, що особливо погана прикмета – це показувати пальцем на небо. Це може розгнівати богів і принести шторм або штиль. У кожному порту всі знають, що вказувати пальцем на судно, що виходить з нього, означає приректи його на загибель.
4 місце: Сапери-піротехніки ніколи не прощаються, коли виїжджають на виклик, і ніколи не вимовляють слово “останній”, в якому б то не було контексті.
3 місце: Пожежники кажуть, що якщо під час чергування почистити чоботи, обов’язково надійде виклик на пожежу. Те ж саме відбувається, коли в розрахунку з’являється новенький.
2 місце: А коли пожежники повертаються з відпустки, їх поливають водою. Інакше і їм, і їх товаришам у цей же день доведеться виїжджати на пожежу.
1 місце: Напевно, самі забобонні люди на світі – це космонавти. Достовірно відомо, що Сергій Корольов не любив старти по понеділках і завжди переносив дату, якщо вона падала на понеділок. Чому – так і залишилося великою загадкою. Тим не менш, в радянській, а зараз у російській космонавтиці понеділок став, мало не офіційним »не стартовим” днем. А ось найсмішніше забобон космонавтів. На космодромі в Плесецьк перед запуском ракети-носія на ній обов’язково пишуть “Таня”. Кажуть, це ім’я вивів на першій ракеті закоханий в якусь Таню офіцер. Кажуть навіть, що одного разу, коли забули вивести на корпусі щасливе ім’я, ракета перед стартом вибухнула.