Цікаві факти про сузір’я, які ви можете побачити в ясну ніч розширять ваші знання з астрономії.
Сузір’я — одна з 88 ділянок, на які поділена небесна сфера. У менш формальному контексті термін вживається для назви групи зір, взаємне розташування яких складає якусь фігуру чи контур.
Цікаві факти про сузір’я
Міжнародним астрономічним союзом офіційно визнані 88 сузір’їв. Межі між кожним даною ділянкою неба ще чітко не визначені і умовні, в них немає ніякого сенсу з фізичної точки зору. З 88 сузір’їв, прийнятих офіційно в 1930 році, 48 сузір’їв були перераховані ще Птолемеєм у II столітті нашої ери.
Сузір’я Великої Ведмедиці зображене на прапорі Аляски.
Назви сузір’їв можуть бути пов’язані з реальними або вигаданими тваринами (Велика Ведмедиця, Лев, Дракон і т.д.), героями грецьких міфів (Кассіопея, Андромеда, Персей і т.д.), а також з назвами предметів, обриси яких утворюють яскраві зірки сузір’їв (Північна Корона, Трикутник, Терези, Південний Хрест і ін.)
Лише в 58 сузір’ях є найбільш яскраві зірки з (альфа) позначенням. У 13 сузір’ях найбільш яскраві зірки – носять статус (бета) зірок.
Найбільше сузір’я – сузір’я Гідра, що становить 1 303 квадратних градуси.
А самі невеликі розміри у сузір’я Південний Хрест – всього 68 квадратних градусів.
Найбільшими розмірами з усіх видимих в північній півкулі Землі володіє сузір’я Велика Ведмедиця. Розміри сузір’я – 1280 квадратних градусів.
Найбільша кількість зірок, що світять яскравіше другої зоряної величини, знаходиться в сузір’ї Оріон – 5 зірок.