Ми кожен день їмо, п’ємо, розмовляємо з допомогою язика, але, насправді, знаємо про цей орган не так вже й багато. Ми розповімо лише найбільш цікаві факти про язик людини та тварин для дорослих та дітей.
Цікаві факти про язик
Головні функції язика у людини – участь в процесі пережовування їжі, відчуття смаку, слиновиділення і можливість розбірливо розмовляти.
Як і у ссавців, язик виконує важливу роль в процесі вигодовування новонародженого, саме тому у малюків язик займає всю порожнину рота, торкаючись щік і ясен.
Багато хто знає, що за почуття смаку відповідальні сосочки, що покривають весь язик. Якщо ж бути більш точними, то за смак відповідають смакові цибулини, які розташовуються і на задньому краї неба, і в епітелії надгортанника і глотки.
Факт # 1. Язик є єдиним м’язом в організмі, який здатен визначати смак. Язик має близько п’яти тисяч смакових рецепторів.Рецептори оновлюються щотижня. Солодке найкраще розпізнає кінчик язика, гірке – частина біля кореня, передні краї реагують на солоне, а глибокі краї – на кисле.
Факт # 2. Операція з пересадки язика була вперше здійснена лише в XXI столітті.
Факт # 3. Язик, що не змочений слиною, не здатний розрізняти смаки. Наприклад, якщо покласти на сухий язик що-небудь кисле, ми просто не відчуємо цього.
Факт # 4. 50% бактерій, що знаходяться в роті людини, живуть саме на поверхні язика.
Факт # 5. В середньому цей орган має довжину близько 10 см.
Факт # 6. Відбиток язика у кожної людини, як і відбиток пальців, унікальний.
Факт # 7. Довжина язика у жінок менше, ніж у чоловіків.
Факт # 8. Язик є єдиним м’язом в тілі людини, який закріплений тільки з одного боку.
Факт # 9. Язик заживає набагато швидше, ніж будь-яка інша частина тіла людини.
Факт # 10. За кольором язика можна визначити деякі проблем зі здоров’ям. У здоровому стані він має рожевий колір. Червоний відтінок говорить про простудні або інфекційні захворювання. Якщо на ньому є білі плями, це свідчить про наявність грибка.
Факт # 11. Якщо людина набирає вагу, його язик також може збільшуватися, як би дивно це не звучало.
Характерному тембру голосу Мік Джаггер, незмінний вокаліст Rolling Stones, зобов’язаний саме язику. В юності співак захоплювався баскетболом, але на одному з матчів врізався в суперника і відкусив собі шматочок язика. Мік не міг розмовляти після цього цілий тиждень, а коли вилікувався, зрозумів, що його голос змінився.
Сподіваємося, що інформація вам сподобалася і ви дізналися щось нове для себе. Пишіть в коментарях ті факти про язик, які ви знаєте, але про які ми не згадали в статті.