Цікаві факти про ґудзики розкажуть про те хто придумав (тобто яка їх історія виникнення), з чого виготовляють ці аксесуари.
Цікаві факти про ґудзики
Ґудзик – це застібка, яка тримає вашу сорочку чи штани закритими.
Вважається, що перші ґудзики з’явилися у стародавньому Римі.
У 2600-1500 роках до нашої ери ґудзики використовувалися як прикраси, а не як застібки.
Ґудзики з петлицями, які використовувалися для закривання одягу, вперше з’явилися в Німеччині в 13 столітті.
У 13-14 століттях ґудзики були широко поширені по всій Європі.
…до 19 століття більшість ґудзиків використовували для чоловічого одягу. Переважно гачки та шнурівка використувавися при пошитті жіночого одягу. Лише після середини 1800-х років у жіночому одязу почали використовувати ґудзики.
Мушлі, кістки, ріг, метал і дерево використовувалися для виготовлення ґудзиків у стародавні часи, однак у наш час вони, як правило, виготовляються з пластику, хоча іноді використовуються мушлі, дерево та метал.
Хто колись носив на одязі 13600 ґудзиків? Стільки золотих ґудзиків носив король Франції Франциск I на придворному костюмі! Справа в тому, що в часи Середньовіччя велика кількість гудзиків на одязі вказувала на високий статус людини у суспільстві.
Наприклад, король Людовік XIV міг витратити на гудзики у нинішньому еквіваленті до 600,000 $ за рік! За все своє життя він витратив на гудзики понад 6 мільйонів доларів!
Чому китайці носили п’ять ґудзиків на пальто? Це був символ п’яти головних чеснот, рекомендованих Конфуцієм – людяність, справедливість, порядок, розсудливість і чесність.
Ґудзики колись використовували в якості грошей. В Америці їх використовували для торгівлі з індіанцями.