Цікаві факти про МИШЕЙ – ТОП 18

Цікаві факти про тварин

Цікаві факти про мишей розкажуть багато нового про польову мишу та інші види цих тварин для дітей та дорослих. Інформація про мишей розповість що їсть, скільки живе, скільки може народити миша.

Цікаві факти про МИШЕЙ

Мишачі – найбільша за видовим складом родина гризунів. Існує понад 870 видів мишей у світі.

Звичайні полівки є одним з найпоширеніших видів гризунів.

Миші є нічними тваринами і краще бачать у темряві, ніж у світлий час доби.

Деякі миші можуть протиснутися через щілини розміром до 6 міліметрів — це менше, ніж половина копійки! На жаль для нас, це означає, що вони можуть проникати в будівлі практично через будь-яку щілину чи отвір.

Миші є надзвичайно соціальними тваринами і можуть жити у великих групах, які називаються колоніями. Вони можуть повідомляти один одному про наявність їжі та небезпеки, використовуючи різні звуки та запахи.

Полівки мають розпорядок дня. За 3 години ці малятка встигають 2-4 рази поспати, від 3 до 9 раз почистити шубку, від 2 до 6 разів взятися за ремонт і розширення своїх ходів. Кількість перекусів за той же час варіюється від 6 до 20.

Раціон полівки можна назвати досить різноманітним. Ці дрібні гризуни поїдають зернові, насіння, горіхи, ягоди, молоді пагони і коріння близько 80 видів рослин. Не відмовляться і від дрібних комах і равликів. Хоча миші відомі своєю любов’ю до сиру, насправді це більше вигадка, ніж факт. Вони мають хороший нюх, тому їх не приваблюють багато сортів сиру, які мають сильний запах. 

Самка може народжувати 12 разів на рік, але зазвичай у неї від 3 до 10 виводків. За один раз у полівки народжується від 4 до 16 мишенят. Вагітність самки триває приблизно 20 днів. Потомство полівки розвивається з неймовірною швидкістю.  

У віці двох-трьох місяців миші можуть обзаводитися власним потомством, причому народжують миші часто, до шести разів на рік. Загалом одна пара мишей та їхні дитинчата можуть народити до 8000 нових мишей за один рік.

мишка описТривалість життя мишки від кілька місяців до 1-2 років. У неволі миші можуть прожити в п’ять-десять разів довше, ніж на волі. 

 У мишей поганий зір. Також вони дальтоніки, тому не можуть бачити червоне світло. А мишачий слух приблизно вп’ятеро гостріший, ніж людський. 

Миші мають відмінне почуття нюху, і вони можуть відчувати запахи на відстані до 15 метрів.

 Миші дуже спритні шкідники. Вони добре плавають і можуть лазити по багатьох поверхнях. Їхні хвости забезпечують їм рівновагу, дозволяючи їм ходити по мотузках і дротах.

Миші – дуже швидкі. Вони можуть бігати зі швидкістю до 8 км/год та стрибати на відстань до 30 см.

Комора мишки може містити до 3 кг різних запасів.

Тварина може за добу з’їсти стільки їжі, скільки важить сама.

Зуби мишей ростуть все життя. Оскільки їхні зуби ростуть приблизно на 0,3 мм на день, їм постійно потрібно жувати, щоб сточувати їх. Тому миші часто гризути і картон, і меблі, й дроти.

У мишей дуже швидкий метаболізм, що означає, що вони можуть вживати їжу вдвічі швидше, ніж людина.

Миші мають дуже гарну пам’ять та можуть запам’ятати шлях до джерела їжі на відстані до 60 метрів.

У деяких країнах Азії та Африки миші вважаються делікатесом. 
У 2002 році вчені повністю розшифрували геном миші. Він майже на 80% збігається з геномом людини.

Миші переносять багато збудників, вони можуть заражати людей і домашніх тварин хворобами та бактеріями. Відомо, що миші переносять понад 35 захворювань у всьому світі. 

Оцініть статтю
Додати коментар