Цікаві факти про одноклітинних розкажуть багато нового про цей вид тварин.
Одноклітинні: цікаві факти
Одноклітинні організми були відкриті Антоні ван Левенгуком в 1673 році.
Існує понад 70 000 видів одноклітинних.
90% біомаси водної товщі океану складається саме з одноклітинних істот.
Найбільші одноклітинні організми – морські корненожки форамініфери. Вапняні раковини цих найпростіших, які жили понад 70 мільйонів років тому, досягали в діаметрі 22 см.
Колонії одноклітинних швидко розмножуються: колонії можуть подвоїти свій розмір за час від 30 хвилин до декількох годин.
Одноклітинні організми існували ще 3,8 мільярдів років тому.
Найшвидшим з одноклітинних вважається представник джгутикових монас стигматика. Цей одноклітинний організм може за 1 секунду подолати відстань, що в 40 разів перевищує довжину його тіла (якби людина пересувалася з такою швидкістю, то за секунду долала би в середньому близько 66 метрів при зрості 165 см).
В одній столовій ложці морського піску налічується 100 – 200 тисяч раковинок загиблих морських одноклітинних корненожек – форамініфер.
Порожні раковини загиблих морських корненожек, накопичуючись протягом мільйонів років, утворили потужні шари вапняних (осадових) гірських порід. Звичайна шкільна крейда – це скупчення дрібних раковинок морських одноклітинних тварин.
В одному кубічному сантиметрі вмісту шлунка корови міститься до мільйона особливих одноклітинних інфузорій, що забезпечують перетравлювання жорстких клітинних оболонок рослин. Загальна маса інфузорій, що населяють шлунок однієї корови, досягає 3 кг.
У стані спокою (цисти), одноклітинні зберігають життєздатність більше 16 років.
У травній системі комах термітів, що харчуються деревиною, живуть одноклітинні, що допомагають термітам перетравлювати жорсткі оболонки рослинних клітин.
ггг