Повідомлення “Тваринний світ Арктики” розповість Вам про особливості світу фауни цього дивовижного куточка нашої планети. Розповідь про тварин Арктики допоможе Вам дізнатися, яка специфіка будови організму допомагає їм виживати в умовах вічної мерзлоти.
“Тварини Арктики” реферат
Арктика являє собою регіон, який оточує північний полюс і включає в себе Гренландію, Північний Льодовитий океан, північні території Канади, США, Ісландії, Росії та Скандинавії.
Тут холодна, довга зима і прохолодне, коротке літо. Опади, в основному, випадають тільки у вигляді снігу. Велика частина території посушлива і отримує в рік менше 500 мм опадів. В таких суворих умовах мешкає приблизно два десятка видів тварин і рослин.
Які особливості будови організму допомагають тваринам виживати в Арктиці?
Природа подбала, щоб тварини могли зберігати тепло, якого недостатньо навіть в період короткого літа. Звірі мають довге густе хутро, а птиці – відповідне оперення. У більшості представників фауни товстий шар підшкірного жиру. А деякі звірята мають маленькі вуха і ноги, що допомагає їм не замерзати.
Найдивовижніше те, що багато представників тваринного світу Арктики в умовах суворого клімату взаємодіють один з одним. Ми пропонуємо Вам підбірку найпоширеніших представників фауни зони вічної мерзлоти і те, чим харчуються тварини Арктики.
Які тварини живуть в Арктиці?
- песець
Цей вид лисиць має густе хутро, завдяки якому й підтримує в холодних екстремальних умовах нормальну температуру тіла. Песці харчуються невеликими тваринами – полівками, лемінгами, кроликами, птахами.
- полярна крячка
Даний вид крячки є рекордсменом міграції. Період розмноження вони проводять в Арктиці. Маленький дзьоб і густе оперення дозволяє їм не замерзати. Харчуються вони рибою і рослинами.
- полярний ведмідь
Є найбільшим хижаком на планеті. Густе хутро, темна сегментована шкіра і товстий шар підшкірного жиру прекрасно акумулюють і зберігають тепло. Харчуються вони переважно кільчастими нерпами і тюленями. Не гидують і викинутими на берег тушами китів, моржами та пташиними яйцями.
- морж
Ці ластоногі тварини мають обтічну форму тіла і великий шар жиру. Харчується молюсками, морськими огірками, креветками, крабами, трубчастими хробаками і морськими безхребетними.
- куріпка полярна
Особливість птиці в тому, що вона змінює своє забарвлення влітку на сіро-коричневе, взимку на біле. Вживають в їжу бруньки берези і верби, насіння, квіти, листя, ягоди.
- вівцебик
Довга і густа шерсть зберігає тепло. Зовнішній шар остьових грубих волосинок захищає від поривів вітру, а короткий внутрішній шар забезпечує ізоляцію. Харчуються лишайниками, мохами, квітами, корінням і травою.
- Арктичний біляк
Має товстий шар хутра. Харчується рослинною їжею.
- гренландський тюлень
Має велике, міцне тіло і плоску голову. Завдяки шару підшкірного жиру і хутру тварини не відчувають холоду. Харчується рибами, головоногими молюсками і рачками.
- північний олень
Це великий звір з кілька подовженим тілом і порівняно невисокими кінцівками. Харчується і рослинами, лишайниками, грибами.
Крім того, в Арктиці живуть росомахи, горностаї і довгохвості ховрахи.
Полярним літом в тундрі гніздяться мільйони перелітних птахів. У морях Арктики мешкають тюлені, а також кілька видів китоподібних: вусаті кити, нарвали, косатки і білухи.
Як бачите, харчування тварин Арктики обумовлено кліматичними особливостями і видовим розмаїттям, якого не так багато. Мешканці морських глибин харчуються в основному рачками і молюсками, а жителі суші або м’ясоїди, або вживають рослинність.
В цілому, ланцюги харчування тварин Арктики можна представити таким чином: Водорості – Рачки і Безхребетні-Риби-Птиці-Тюлені-Білі ведмеді.
Сподіваємося, що розповідь про тварин Арктики допомогла Вам у підготовці до занять. А своє повідомлення про тварин Арктики Ви можете залишити через форму коментарів нижче.