Що таке кератин ?
Кератин – надзвичайно сильний протеїн, який є найважливішим компонентом в шкірі, волоссі , нігтях, копитах і рогах тварин , зубах. Комбінація амінокислот, які формують кератин, мають кілька унікальних властивостей, і залежно від різних варіантів з’єднання амінокислот, кератин може бути непохитним і твердим, подібно копитам тварин, або м’яким, як у випадку з шкірою.
Цікавий факт про кератин:
Наше волосся на 96 % складається з кератину, він впливає на ріст і на стан наших локонів, отже, просто необхідний організму. Він виходить з білка в процесі кератинізації.
У яких продуктах міститься кератин?
Щоб отримувати кератини в «живому вигляді» необхідно повноцінне, збалансоване харчування, багате вітамінами і мікроелементами, в раціон необхідно включити вітаміни (А , Е , В, С) і мікроелементи (залізо , кальцій , мідь , цинк , сірка , кремній).
Для того щоб у ваших волоссі було достатньо кератину, потрібно вживати в їжу якомога більше продуктів, що містять білок. До таких продуктів належить:
– Пісне м’ясо ( баранина, яловичина, телятина, м’ясо кролика ),
– Птиця ( курка, гуска, качка, індичка та ін),
– риба,
– Молоко і молочні продукти, сир,
– Фрукти (яблука , груші , ананаси та інші фрукти).
Для того щоб білок добре засвоювався організмом, потрібно вживати продукти, багаті білком, в поєднанні з кислими фруктами. Білкові продукти, наприклад риба, в поєднанні з кислими фруктами, наприклад лимоном, створюють у корені волосся необхідний йому кератин.
Кожен шніцель, кожен шматок нежирного сиру і кожен волоський горіх вимагають шлункового соку, що містить пепсин, для розщеплення і перетравлення білка. І у верхній частині тонкого кишечника травні соки повинні досягти певної кислотності. Інакше великі грудкуваті протеїнові молекули не зможуть розщепнутися на тонкі амінокислоти і клітинам волосся не дістанеться сировини для фантастично розкішного волосся.
Тому фахівці з питань обміну речовин рекомендують постійно додавати до білка кислуваті фрукти, такі, як ківі, яблука, цитрусові. Жителі південних країн протягом тисячоліть кроплять рибу лимонним соком. Настільки ж важливий вітамін В6, що є мотором білкового обміну. Багато цього вітаміну міститься в печінці, соєвих продуктах, також у всіх зародкових паростках і горіхах, менше присутня в м’ясі, рибі, бананах, авокадо, зерні і шпинаті .