Пектин – це складний вуглевод, який діє як загущувач. У природі пектин міститься в рослинній сировині, плодах, овочах, коренеплодах, відноситься до розчинних харчових волокон.
Пектини лікують різні захворювання органів травлення, нормалізують мікрофлору кишечника, холестериновий обмін в організмі. Пектини таким способом очищають організм, і захищають його від інтоксикацій ( пектини при взаємодії з водою набухають і поглинають з кишечника холестерин, токсини, мікроби, і видаляють їх з організму) .
У яких продуктах містяться пектини?
Продукти містять пектин – це майже всі фрукти, овочі, ягоди, зелень, бобові.
1 . Цитрусові.
У цитрусових пектин міститься в найбільшій кількості. Їх харчові волокна на 60-70 відсотків є пектином. Цедра цитрусових широко використовується в комерційному виробництві згущувача. Вважається, що набагато краще включати в харчування пектин, який міститься в цитрусових, ніж приймати його у вигляді порошку.
2 . Яблука та груші.
У 100 г їстівного ваги яблук міститься пектину 0,5 грам. З яблук його виробляють в сухий і рідкий вигляді. Груші вагою 166 грам нададуть 4 г харчових волокон, в яких міститься 41 відсоток пектину.
3 . Персики, абрикоси, ін фрукти
У 100 грамах персиків міститься 0,7 г пектину. У полуниці, абрикосах, сливах, смородині, вишні, інжирі і бананах також він міститься, але в меншій кількості. Його кількість збільшується в плодах у міру дозрівання і досягає максимуму саме в той момент, коли плід повністю дозрів.
4 . морква
Більше міститься пектину в молодої моркві. У 100 г їстівного ваги міститься 0,8 грам.
5 . Горох, квасоля.
У горосі міститься пектину в 100 грамах 0,6 г, а в квасолі 0,4-0,5 г.
6 . Овочі
У картоплі, буряку, капусті і цибулі також пектин міститься у великих кількостях. Наприклад, буряк містить 0,5-1,4 % пектину в 100 г , морква – 0,6-0,9 % , редька – 0,2-0,4 % , кабачки 0,2-0,3% , кольорова капуста 0,4-0,6 % і капуста білокачанна 0,1 %.
Цікавий факт про пектин:
Пектин широко використовується як загущувач желе, наприклад такого як вишневе желе, йогуртів та кетчупів . Щоб приготувати смачне варення з полуниці замінити пектин можна додавши шкірку яблук.
Добова потреба в пектині:
На добу слід вживати від 4 г до 15 г. Залежно від характеру роботи людини і його ваги. З’їдаючи в день близько кілограма овочів або фруктів, людина забезпечує собі оптимальну дозу пектину.
Вживайте продукти, що містять пектин, щоб не турбуватися про здоров’я серцево-судинної системи і поліпшити травлення.