Уральські гори: інформація та цікаві факти

Географія

Уральські гори: інформація та цікаві факти

Уральські гори простягнулися з півночі на південь на 2000 км, розділяючи Росію на азіатську і європейську частини. Вони беруть свій початок біля Північно-Льодовитого океану і закінчуються в Казахстані. Найвища точка – гора Народна (1894 м.) Про існування гір було відомо ще древнім грекам, які вважали, що за ними лежить Гіперборея – легендарна країна.

Уральські гори утворилися близько 350 млн. років тому. І тоді вони були набагато вище, ніж зараз. Їх середня висота становила 6000 м. У давні часи тут були діючі вулкани, траплялися землетруси, а також виливалася магма, відбувалося формування нових гірських порід і закладалися майбутні їх родовища. З тих часів минуло більше сотні мільйонів років. Сьогодні гори вже постаріли, місцями почали руйнуватися. Єдине нагадування «бурхливої ​​молодості» – землетруси, які періодично трапляються. Останній відбувся в 2015 році. Урал прийнято розділяти на 5 кліматичних зон:

  • Південний Урал. Це найширша і найдавніша частина гірської системи. Її ширина становить 150 км. Через мільйони років після їх утворення Південний Урал стертий практично вщент. Через його східну сторону проходить межа між Азією і Європою.
  • Середній Урал. Це найнижча і вузька частина Уралу. Він покритий хвойними лісами і знаменитий швидкими річками. Найвідоміша річка Середнього Уралу – Чусовая.
  • Північний Урал. Розташовується в лісовій зоні. Клімат суворий, а гори вище і ширше, ніж в інших зонах.
  • Приполярний Урал. Є найкрасивішим районом Росії. Озера і річки багаті рибою, а ліси ягодами і грибами. Вершини гір мають снігову шапку. Хребти порізані долинами і ущелинами.
  • Полярний Урал. Це найпівнічніша частина Уралу. Практично вся територія зайнята тундрою. Клімат суворий, літо надзвичайно коротке.

Гори проходять через кілька природних зон. На півночі вони починаються в тундрі, тривають в тайзі і закінчуються на півдні степом. Це зумовило багатий тваринний і рослинний світ. В цій місцевості водяться олень, ховрахи, бабаки.

У надрах Уралу знаходиться велика кількість родовищ корисних копалин: золота, срібла, мідної та залізної руди, ювілірних каменів (особливо малахіту), газу і нафти.

У регіоні поширені машинобудування і металургія. Сучасні підприємства зумовили розвиток залізничних, автомобільних і авіаційних шляхів. Також промислова діяльність людини призвела до сильного забруднення атмосфери в містах регіону.

Уральські гори: цікаві факти

На честь Уральських гір були названі гітара, мотоцикл і вантажний автомобіль.

Довжина Уральських гір близько 2000 км, а ширина масиву від 40 до 150 км.

Уральські гори є бар’єром між Європою і Азією.

Античні географи вважали, що за Уральськими горами край світу.

48 з 55 найнеобхідніших і затребуваних корисних копалин за часів Радянського Союзу добувалися саме на Уралі.

Уральські гори почали формуватися понад 350 мільйонів років тому.

Найдавніша гора на планеті – гора Карандаш, що входить до складу Уральського гірського хребта. Геологи оцінюють її вік в приблизно 4,2 млрд років, і це при тому, що вік самої Землі – близько 4,6 млрд років.

Висота вершин Уральських гір – менше 1900 метрів.

Уральський гірський хребет проходить через всі кліматичні зони, крім пустель і напівпустель.

Багато печер є в Уральських горах. Крижана печера Кунгура простягнулася на 5,7 км, хоча для туристів відкрить тільки 1,5 км. На її території близько 50 гуртів, більше 60 озер і безліч сталактитів і сталагмітів з льоду. Тут завжди тримається мінусова температура, тому для її відвідування потрібно відповідно одягнутися.

Сподіваємося, що реферат про Уральські гори допоміг Вам дізнатися багато нового. А своє повідомлення про Урал Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар