Вальтер Скотт цікаві факти з життя і творчості шотландського письменника розкажуть про його дитинство, особисте життя та творчість.
Вальтер Скотт цікаві факти
- Вальтер Скотт – батько жанру історичного роману.
- Більшу частину своїх великих знань Скотт отримав не в школі та університеті, а за допомогою самоосвіти. Все, що його цікавило, назавжди вкарбовується у його феноменальній пам’яті. Йому не було потрібно вивчати спеціальну літературу перед тим, як скласти роман або поему. Колосальний обсяг знань дозволяв йому писати на будь-яку обрану тему.
Свій перший історичний роман «Веверлі» Вальтер Скотт опублікував, коли йому було 42 роки.
Романи Скотта спочатку виходили без імені автора і інкогніто було розкрито тільки в 1827 році.
У Вальтера було 12 братів і сестер, але коли йому виповнилося півроку, в живих залишилося тільки п’ятеро. 1772 він захворів на дитячий параліч та втратив рухливість правої ноги, назавжди залишившись кульгавим.
Незважаючи на викликані дитячим паралічем проблеми з рухливістю, протягом усього життя Вальтер Скотт активно тренувався. Він навіть став альпіністом, і побував на безлічі гірських вершин.
Протягом більш ніж 30-річної літературної діяльності письменник створив 28 романів, дев’ять поем, безліч повістей, літературно-критичних статей, історичних праць.
У 1825 році на лондонській біржі вибухнула фінансова паніка, і кредитори зажадали оплати векселів. Ні видавець Скотта, ні власник друкарні Дж. Баллантайн не змогли сплатити готівкою і оголосили себе банкрутами. Однак Скотт відмовився наслідувати їхній приклад і взяв на себе відповідальність за всі рахунки, на яких стояв його підпис, що склало 130000 фунтів стерлінгів, причому борги самого Скотта становили лише малу частину цієї суми. Виснажлива літературна праця, на яку він себе прирік, щоб виплатити величезний борг, відняла у нього роки життя. Скотт пережив чотири інсульти, але продовжував працювати.
Письменник мав слабкість до різних старожитностей (артефактів). Усе життя він збирав різні артефакти давно минулих часів. Так у його колекції навіть було пасмо волосся французького імператора Наполеона Бонапарта.
Термін «фрілансер» (букв. «вільний митець») вперше був ужитий саме Вальтером Скоттом в романі «Айвенго» для опису «середньовічного найманого воїна».
Він повернув коштовності Шотландії Протягом 111 років дорогоцінні державні коштовності Шотландії вважалися втраченими. Але завдяки детальному вивченню шотландської історії Скотт мав припущення, що вони могли бути заховані в замурованій Коронній кімнаті Единбурзького замку.
Коли він попросив принца-регента (майбутнього короля Георга IV) обшукати його, принц погодився, оскільки був шанувальником творів Скотта. Тому в 1818 році вони зламали стіну і знайшли корону, скіпетр і державний меч, замкнені в старій дубовій скрині. В нагороду Скотт був удостоєний звання баронета.
Вальтер Скотт особисте життя
У 1791 році познайомився зі своїм першим коханням – Вільяміной Белшес, дочкою едінбурзького адвоката. Протягом п’яти років намагався добитися взаємності Вільяміни, проте дівчина тримала його в невизначеності і зрештою віддала перевагу Вільяму Форбсу, сину заможного банкіра, за якого і вийшла заміж в 1796 році. Нерозділене кохання стало для молодої людини сильнішим ударом; частинки образу Вільяміни в подальшому не раз виявлялися в героїнях романів.
В 1797 одружився на Шарлотті Карпентер (Шарлотта Шарпантьє) (1770-1826). Був зразковим сім’янином, людиною доброю, чутливою, тактовною, вдячною; любив свій маєток Ебботсфорд, який перебудував, зробивши з нього невеликий замок; дуже любив дерева, свійських тварин, хороше застілля в сімейному колі.