Василь Докучаєв – видатний дослідник

Географія

Василь Докучаєв – видатний дослідник. Що відкрив Докучаєв? Який внесок Докучаєва в науку Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Докучаєв Василь Васильович – це видатний дослідник, вчений-натураліст і засновник наукового грунтознавства, а також комплексного дослідження природи. Він зіграв величезну роль у розвитку фізичної географії.

Докучаєв: вклад в екологію і географію

Внесок Докучаєва в географію в професійному середовищі географів просто величезний. Наукову діяльність він почав на ниві геології, активно займаючись вивченням сучасних і четвертинних геологічних явищ. Також вчений цікавився грунтами, присвятивши їх вивченню цілих 20 років. Праця Докучаєва під назвою «Російський чорнозем» розглядає грунт у всіх взаємодіях. Йому належить розробка концепції грунтоутворювального процесу, учасниками якого є не тільки елементи навколишнього середовища, але і сам час.

Внесок в науку Докучаєва полягає в тому, що він склав грунтову карту світу. Виділивши 6 основних типів грунтів, вчений «розклав» їх закономірними рядами уздовж паралелей на ній, грунтуючись на факторах грунтоутворення. Він вказав на специфічне положення грунтів в природі, яке визначається мінеральними і органічними сполуками в ній. Невід’ємну частину ґрунту становить жива речовина, яка представлена живими організмами: кореневою системою рослин, мікроорганізмами.

Таким чином, Василь Васильович був першим, хто встановив наступне: грунт – це природне самостійне тіло, яке відрізняється від інших тіл природи. Завдяки вченому був відкритий закон зональності грунтів. Він говорить, що різні види грунтів розташовуються зонально і повністю залежать від кліматичних умов, рослинного і тваринного світу. Вчений також сформулював закон зміни грунтів в залежності від висоти – закон вертикальної поясності грунтів.

Дуже багато уваги Докучаєв приділяв взаємодії людини з природою. У своїх нотатках вчений писав про те, що природні ресурси не нескінченні, а людина завжди знаходиться в конфлікті з природою. Щоб це подолати, потрібно знайти баланс живих і мертвих речовин.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок в географію вніс Докучаєв

Оцініть статтю
Додати коментар