Василь Костянтин Острозький коротка біографія

Держава

Василь Констянтин Острозький біографія скорочено культурного та політичного діяча розповість про його життя, діяльність та політику.

Василь Констянтин Острозький коротка біографія

Князь Костянтин Острозький уславився тим, що:
-перебував на найвищих державних посадах у Великому князівстві Литовському
-витрачав кошти на будівництво та ремонт православних храмів
-очолював війська Великого князівства Литовського в битві під Оршею проти Московії.

Василь Констянтин Острозький з’явився на  світ 2 лютого 1526 року в місті Турів в родині великого литовського гетмана.  Констянтин Острозький був єдиним спадкоємцем свого батька і отримав у спадщину великі маєтки з землями на Київщині, Волині, Галичині та Поділлі, а також земельні наділи в Чехії та Угорщині. Завдяки високому положенні в суспільстві він отримав прекрасну освіту.

Василь Костянтин Острозький цікаві факти 

В 1550 році від отримав від литовського князя посаду володимирського старости і волинського маршалка. В цьому ж році Острозьський взяв шлюб з дочкою Яна Тарновського (майбутнього коронного гетьмана), Софією.

В 1559  князь стає Київським воєводою. Не прагнучи військової слави, проводив енергійну колонізаторську політику в порубіжних землях Київщини та Брацлавщини, засновуючи нові міста, замки та слободи. Економічна потужність маєтностей княжого роду та його неабиякий політичний вплив швидко робить К. В. Острозького «некоронованим королем Русі», що проводить відносно незалежну політику в руських землях.

Серед його найважливіших здобутків – це заснування шкіл у Володимирі-Волинському та Турові, Острозької академії. Завдяки сприянню Острозського було зібрано велику бібліотеку західноєвропейської  та грецької богословської літератури, словники, передруки античних творів, граматики та космографії. У 1575 році Константин Острозький організовує друкарні і запрошує відомого друкаря Івана Федорова.

Не забував князь і про українське православ’я, виступаючи проти об’єднання православних і католиків і засуджував рішення Берестейського собору.

Наприкінці свого життя Костянтин Острозький був найбільшим землевласником Речі Посполитої після короля. Йому належало 2760 сіл та 80 міст. За його ініціативи багато міст отримали магдебурзьке право. Він поселився в Дубенському замку.

Помер великий князь Константин Острозький 24 лютого 1608 року в Острозі.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Я

    Більше!! Би!!!!!!!

    Відповіcти
  2. Я тоже звати я

    та всьо норм

    Відповіcти
  3. Я

    Я ето я

    Відповіcти
  4. .

    що там повинно більше? це короткий конспект геній

    Відповіcти