Як відбувається використання грунтів людиною в господарській діяльності Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Використання грунту
Сільськогосподарське виробництво нерозривно пов’язане з землею. Вона виступає головним і незамінним засобом виробництва, а також просторовим базисом, в якому розміщуються і розвиваються всі галузі народного господарства. Важливо врахувати той факт, що земля одночасно виступає предметом і засобом праці.
Особливість землі в тому, що вона постійно поліпшується, набуває нових якостей, підвищує родючість. Це можливо коли відбувається правильне сільськогосподарське використання грунтів. Тому завдання людини – найбільш раціонально і правильно використовувати економічну і природну родючість грунту з урахуванням новітніх досягнень техніки і науки.
Особливості земельних ресурсів в сільському господарстві:
- Земля – продукт природи. Людина своєю працею змінює її властивості, а вона впливає на розвиток і ріст рослин.
- Територіальна обмеженість землі. У межах країни земельні ресурси обмежені кордонами, а планеті – поверхнею суші.
- Незамінність землі. Її не можна замінити іншим засобом виробництва.
- Постійність місцеположення. Використання грунтів можливе тільки в тому місці, де вони знаходиться. Землю не можна перенести в інше місце.
- Неоднорідність якості земельних ділянок. Якість землі підвищується, коли людина вкладає в неї свою працю і кошти.
Земля – це вічний засіб виробництва. Вона поліпшується постійно в результаті правильного поводження з нею.
Об’єктивний показник землі – врожайність вирощуваних на ній культур. Господарська діяльність людини сьогодні домінуючий фактор, що приводить до руйнування грунтів, зниження і підвищення родючості. Під впливом людей змінюються фактори і параметри грунтоутворення – мікроклімат, рельєфи, проводиться меліорація, створюються водосховища.
Заходи для підвищення родючості ґрунтів:
- Охорона грунту від руйнівних процесів, в тому числі ерозій.
- Скорочення тих земельних ділянок, які випали з господарського обороту з різних причин або, навпаки, залучення в господарську діяльність площ, раніше не використовуваних.
- Економічне ефективне використання родючості грунту.
Як відбувається використання грунтів в сільському господарстві?
Грунт використовується для рослинництва і тваринництва. Для ріллі підходять найродючіші ґрунти: сірі лісові, чорноземи, темно-каштанові. Людина вирощує на них соняшник, цукровий буряк, пшеницю. Використання підзолистих грунтів також відбувається шляхом розорювання для вирощування жита, картоплі, льону-довгунця. Каштанові, підзолисті ґрунти, бурі і каштанові грунти для землеробства менш придатні. Особливо сільськогосподарські землі придатні для пасовищ і сінокосів.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як відбувається господарське використання грунту.