Використання кухонної солі
Кухонна сіль є у кожному дому. Без неї не приготуєш жодну страву. Вона може бути і у вигляді великих безбарвних кристалів, і у вигляді дрібної «пудри». Для чого потрібна кухонна сіль людині та іншим живим істотам?
Кухонна сіль являє собою хімічну сполуку атомів хлору і натрію. В організмі людини сіль розділяється на окремі іони, які активно допомагають процесу травлення, м’язовій діяльності та беруть участь у передачі нервових імпульсів. Дефіцит солі в організмі людини призводить до поганого самопочуття, а істотний дефіцит цієї речовини може завдати шкоди здоров’ю.
Здавалося б, додавай в їжу більше солі і проблем зі здоров’ям не буде. Але це не так! Надлишок кухонної солі в раціоні людини також шкідливий для здоров’я. Організм в такому випадку починає затримувати воду, органи працюють з перевантаженням, підвищується артеріальний тиск. Тому у вживанні кухонної солі важливо знати міру і дотримуватися рекомендацій лікарів.
У природі сіль можна зустріти у вигляді покладів кам’яної солі (галліта), в тому місці, де в давнину розташовувалися моря. Також сіль добувають з морської води шляхом її випаровування. З давніх часів відомий і такий спосіб видобутку солі, як її виварювання з розсолів у спеціальних печах.
До початку промислової ери видобуток солі в багатьох країнах був важким і дорогим. Тому сіль в ті часи дуже цінувалася. Найчастіше її ціна прирівнювалася до ціни золота.
Цінність солі і в тому, що цей продукт є відмінним консервантом. Сіль дозволяє зберегти вирощені влітку продукти протягом тривалого часу. Солоні огірочки, капуста, солона риба та багато інших продуктів з допомогою солі зберігаються досить довго.