Віктор Гюго цікаві факти з життя французького письменника розкажуть про його дитинство, захоплення, звички, творість та особисте життя. Письменник також займався політикою і боровся проти соціальної несправедливості. Він допомагав рятувати Собор Паризької Богоматері, до того ж був талановитим художником! Він прожив насичене і цікаве життя, а його твори продовжують вивчати у всьому світі.
Віктор Гюго цікаві факти
Він був третьою дитиною в сім’ї генерала наполеонівської армії. Письменник мав двох старших братів. Батько з матір’ю часто з’їжджалися – роз’їжджалися і, врешті-решт, офіційно розлучилися 3 лютого 1818 року. Віктора виховувала мати в дусі роялістських і вольтеріанскіх поглядів. З батьком хлопчик почав спілкуватися після смерті матері в 1821 році. Варто відзначити, що батько викликав у нього захоплення і любов.
Його перша збірка віршів “Оди й різні вірші” була опублікована, коли йому було всього 20 років. Тодішньому королю Франції Людовіку XVIII настільки сподобалися його роботи, що він призначив Гюго королівську пенсію.
Любив їсти пюре з стручкової зеленої квасолі.
Віктор Гюго в 1831 році видав роман під назвою «Собор Паризької Богоматері», що став всесвітньо відомим. Завдяки цьому твору він привернув увагу до занедбаного величезного собору в Парижі. Книга містить довгі описи самого собору, які закликали парижан визнати красу його середньовічного дизайну. Гюго мав на меті врятувати середньовічну архітектуру Парижа! Його план спрацював. Влада виділила кошти на капітальний ремонт та реставрацію собору Паризької Богоматері.
В готелі Роан-Гемене, що в Парижі, є апартаменти, в яких Віктор Гюго жив 16 років. У номер вхід вільний. Саме там був написаний знаменитий роман «Знедолені». Тут же Гюго познайомився і завів дружбу з такими письменниками – Ламартин, Альфред де Вінья, Олександр Дюма, Бальзак, Проспер Меріме і Шарль Огюстен де Сент-Бев. Апартаменти перетворили в музей, в якому зберігаються рукописи та малюнки письменника, а також екземпляри найперших видань творів автора.
Він мав особливу пристрасть до ніг.
Незважаючи на те, що Гюго мав усе, про що тільки можна мріяти: талант, гроші, впливові друзі, він так і не зміг забезпечити щасливе життя своїм дітям. Старша з живих дочок Леопольдіна загинула в дев’ятнадцять років, катаючись на яхті зі своїм чоловіком. Молодша, Адель, глибоко вражена смертю сестри, що пережила нещасне кохання і втечу з Франції, втратила розум та закінчила свої дні в психіатричній лікарні. Не прожили довго і сини відомого письменника: і Шарль, і Франсуа Віктор померли у віці 45 років.
Маловідомий факт: Віктор Гюго був ще й талановитим художником, хоч і не розвивав це своє вміння. Проте, вперше він почав малювати, коли йому було лише вісім років.
Письменник мав славу реформатора в літературі. Він намагався завжди бути в центрі нових тенденцій в моді, літературі та суспільному житті. Коли Віктору Гюго виповнилося 70 років, він не переставав відвідувати різні заходи для осіб молодого віку.
Гюго вважав себе католиком і дуже поважав церкву.
Віктор Гюго не був скромним та сором’язливим. Він називав себе «єдиним класиком свого століття» і стверджувам, що знає французьку мову краще за інших.
Коли Віктора Гюго охоплювала криза, він замикався в порожній кімнаті з пером та папером і писав повністю оголеним, щоб навіть одяг його не відволікав.
Гюго почав займатися політикою в середині 19 століття. Він прагнув покращити умови для бідних і викорінити смертну кару. Гюго був свідком смерті кількох людей на гільйотині, і вважав цей процес грубим і нецивілізованим. Він також виступав за безкоштовну освіту.
Був час, коли він забув про літературну кар’єру і мріяв стати видатним політиком. Але мистецтво ораторства було йому чуже. Смерть улюбленої дочки Дідіни підірвала в ньому сили і бажання що-небудь робити.
Після смерті Віктора Гюго труну з його тілом на 10 днів помістили під Тріумфальною аркою у Парижі. Попрощатися з ним прийшло близько мільйона людей.
Віктор Гюго особисте життя
12 жовтня 1882 одружився на Аделі Фуше. Їм обом було 20 років. Перша дитина подружжя померла, друга дочка Леопольдіна вижила. Після неї народилися ще 2 дочки і двоє синів. Але друга дочка Дідіна, як ласкаво називав її Гюго, була його улюбленицею.
Хоча Гюго був одружений і мав дітей, у нього було багато коханок протягом усього життя. Крім того, його дружина також вела позашлюбні стосунки. Незважаючи на це, пара прожила разом майже 50 років до смерті Фуше в 1868 році.
У Гюго було багато випадкових стосунків, але є принаймні 2 коханки, про які варто згадати. Перша, Джульєтта Друе, була повністю одержима Гюго і навіть поїхала з ним у вигнання. Протягом 50 років їх пов’язували любовні стосунки, він називав її навіть своєю «справжньою дружиною». Як не дивно, навіть після смерті дружини Гюго ніколи офіційно не одружувався на Друе.
Леоні д’Оне була ще однією важливою жінкою для Гюго. Вона також була заміжня, і пару спіймали на злочині в 1845 році. Гюго уникнув розголосу, але д’Оне була засуджена до 2 місяців ув’язнення та ще 6 місяців у монастирі.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися цікаві факти про Віктора Гюго.