«Вільгельм Телль» – глибоко народний твір Шиллера, перейнятий просвітницькими демократичними ідеями. У ньому на історичному матеріалі показано життя народу і його боротьба за незалежність.
«Вільгельм Телль» аналіз твору (паспорт)
Автор – Шиллер
Рік написання – 1803—1804
Тема «Вільгельм Телль»: національно-визвольна боротьба швейцарців, їх об’єднання навколо спільної мети, народний рух за свободу і справедливість. Ця тема звучала досить актуально в умовах феодально роздробленої і духовно роз’єднаної Німеччини XVIII ст., коли Фрідріх Шиллер приступив до роботи над своїм твором. У більш широкому сенсі тема звучить як боротьба людини проти тиранії.
Ідея «Вільгельм Телль» – у драмі змальовано справедливу боротьбу за незалежність народу, який об’єднався на демократичній основі.
Головні герої
Шиллер вважає «ідеальними» героями: Вільгельм Телль, його син Вальтер, тесть Вальтер Фюрст, дружина Гедвіга; Штауффахер і його дружина Гертруда, її «позасценічний» батько; дворяни Аттінгаузен і Руденц; Берта Брунек; селяни Баумгартен, Мельхталь та інші.
- Селяни: Вільгельм Телль; Конрад Баумгартен; Вернер Штауффахер; Вальтер Фюрст (тесть В. Телля); Арнольд Мельхталь.
- Герман Геслер – імперський намісник, один із представників австрійської влади у швейцарських кантонах.
- Вернер фон Аттінгаузен – місцевий феодал, барон.
- Ульріх фон Руденц – його племінник.
- Берта фон Брунек – багата спадкоємиця, наречена фон Руденця.
Суть драматичного конфлікту полягає у протистоянні Геслера і Телля: непримиренний конфлікт вільнолюбства і тиранії, природних прав і несправедливих суспільних законів, вільної особистості і тиранічної влади)
Композиція п’єси «Вільгельм Телль» характеризується масовими сценами, полілогами декількох персонажів, об’ємними монологами героїв. Така композиція твору відтворює складну історичну епоху. У п’єсі звучить сам голос народу, відображені його прагнення та ідеали.
Проблематика «Вільгельма Телля»
У п’єсі порушуються важливі філософські проблеми:
- свобода і насильство,
- роль особистості в історичному процесі,
- духовна єдність народу,
- моральна сутність людини,
- принципи гармонійного суспільного ладу.
Ці проблеми надзвичайно хвилювали діячів Просвітництва. Письменник-просвітитель захищає права всіх народів на національну самобутність, вільне щасливе життя та мирну працю.
крутий сайт все зрозуміло
Спасибо)
Согласен с Ромой крутой сайт все просто и понятно. Спасибо разработчикам сайта постарались. Много разных тем и ответов на них. Школьникам помощник V 0.2