Все про Польщу можна дізнаватися досить довго, адже кожна країна унікальна.
Все про Польщу
Польща – держава в Центральній Європі. Польща відома своєю середньовічною архітектурою і єврейською спадщиною.
Цікавий факт: Поляки добре освічені: 90% молодих людей мають середню освіту. 50% поляків мають вчений ступінь. Саме тому навчання в Польщі настільки популярне та якісне.
- Столиця Польщі – Варшава.
- Площа Польщі – 312 685 км2.
- Населення Польщі -38 634 тис. чол.
Польща на півночі межує з Росією, на сході – з Литвою, Білоруссю і Україною, на півдні – з Чехією і Словаччиною, на заході – з Німеччиною. На півночі омивається Балтійським морем.
Адміністративний поділ Польщі
Польща розділена на 16 воєводств, 373 повітів і 2468 гмін.
- Форма правління Польщі – Республіка.
- Глава держави Польща – Президент, який обирається строком на 5 років.
- Вищий законодавчий орган Польщі -Народні збори -двухпалатний парламент (сейм і сенат), термін повноважень – 4 роки.
- Вищий виконавчий орган Польщі – Уряд.
Великі міста Польщі: Варшава, Лодзь, Краків, Вроцлав, Познань.
Державна мова Польщі. Польська.
Релігія Польщі. 95% – католики, 5% – православні, лютерани, свідки Єгови.
Етнічний склад. 97,6% – поляки, 1,3% – німці, 0,6% – українці, 0,5% – білоруси.
Валюта Польщі. Злотий = 100 грошей.
Клімат Польщі
Клімат помірний, перехідний від морського до континентального. Середня температура січня – від – 1 ° С до – 5 ° С (в горах до – 6 ° С), липня – від + 16 до + 19 ° С, при цьому в центральних районах завжди трохи тепліше і сухіше, ніж на заході і півночі. Опадів випадає на рівнинах до 500- 600 мм, в горах місцями понад 1800 мм на рік. На Балтійському узбережжі клімат більш непостійний і сильно залежить від характеру повітряних мас. У міру просування на захід клімат стає все більш теплим і вологим.
Флора та фауна Польщі
Ліси покривають близько 28% території країни, при цьому близько 80% всіх лісів – хвойні. На північному сході ростуть рідкісні види дерев: карликова береза та верба Лаппа. Одним з найбільш добре збережених ділянок первісної природи є національний парк Беловежа на кордоні з Білоруссю.
Серед представників фауни можна зустріти рись, дикого кота, лося, кабана, оленя, зубра, або європейського бізона. У Мазурах мешкають олень і лось, в гірських районах – вовк і бурий ведмідь.
Найбільші річки – Вісла та Одер (Одра). На території держави налічується близько 9300 озер площею понад 1 га кожне.
Пам’ятки Польщі
Старе місто, Королівський замок XVI-XVII ст., Палац Сташица, собор Св. Яна – у Варшаві; собор на Вавелі, костел Св. Хреста, замок Барбакан – в Кракові; собор Св. Петра і Павла, ратуша – в Познані; домініканський костел у Вроцлаві та багато інших. Історичний центр Варшави належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Корисна інформація для туристів
При вході в костел слід схилити голову або встати на коліно і перехреститися, тому, входячи у внутрішні приміщення, слід уважно стежити за тими, хто йде попереду, щоб не натрапити на них. За службою можна спостерігати або з задніх рядів, або з бічних проходів. Зйомки в костелах не заборонені, але використовувати спалах або інші пристосування, що заважають проведенню служби, не можна – про це зазвичай сповіщає спеціальний знак при вході в костел: перекреслений фотоапарат зі спалахом. Винятки становлять лише масові урочистості (весілля, свято першого причастя і т. д.). У костелах-музеях з платним входом за зйомку потрібно платити окремо. У музеях зазвичай всі види зйомок платні, для їх проведення необхідно придбати спеціальні квитки на фото- або відеозйомку.
Практично всі екскурсії проводяться польською мовою (хоча попередньо можна замовити обслуговування російською або англійською), тому краще заздалегідь купити путівник або спеціальну туристичну карту.
Необхідно бути дуже уважним в людних місцях, в транспорті і в районах масового скупчення людей, щоб не залишитися без гаманця та телефона. Великі суми готівки носити з собою не рекомендується. Закордонний паспорт і цінні папери також слід зберігати в недоступних для сторонніх місці.