Повідомлення про Португалію на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про Португалію може бути доповнена цікавими фактами.
Розповідь про Португалію
- Столиця Португалії – Лісабон.
- Площа Португалії – 92389 км2.
- Населення Португалії – 10066 тис. чол.
Португалія знаходиться на крайньому південному заході Європи в західній частині Піренейського півострова. Їй також належать Азорські острови і острів Мадейра, що знаходяться в Атлантичному океані. На півночі і сході Португалія межує з Іспанією, на півдні і заході омивається Атлантичним океаном.
Адміністративний поділ Португалії
Португалія розділена на 22 округи, в т. ч. 18 на континенті, і 2 автономних області-Азорські острови і архіпелаг Мадейра.
- Форма правління Португалії – Республіка.
- Глава держави Португалія. Президент, який обирається строком на 5 років.
- Вищий законодавчий орган Португалії. Збори Республіки (однопалатний парламент), термін повноважень – 4 роки.
- Вищий виконавчий орган Португалії. Уряд.
Великі міста Португалії – Лісабон, Порту, Коїмбра, Брага, Евора.
Державна мова Португалії. Португальська
Релігія Португалії. 97% – католики.
Етнічний склад Португалії. 99% – португальці.
Валюта Португалії – Євро = 100 центів.
Клімат Португалії
Клімат в Португалії цілком залежить від впливу Атлантики і змінюється від півночі до півдня і від сходу на захід. Близькість океану утримує температуру нижче, ніж на тих же широтах в Середземномор’ї. Охолоджуючий вплив надає холодна Канарська течія, що проходить з півночі на південь уздовж західного узбережжя країни. Тут погода більш примхлива, буває більше опадів. Основна їх частина припадає на холодну пору року. На півдні випадає до 400 мм опадів на рік, на півночі – 800 мм, в горах – 1200-2500 мм. Клімат островів субтропічний, м’який. Середньорічна температура на узбережжі + 20 ° С.
Флора та фауна Португалії
У минулому ліси Португалії бездумно вирубувалися, але в останні десятиліття в результаті посадок їх площа значно збільшилася і в даний момент становить 36% території країни. Близько половини лісів становить приморська сосна на прибережній смузі, а також велика кількість евкаліптів. Для рослинності Португалії характерні дикі чагарникові зарості на низовинах, пагорбах і кам’янистих схилах. Густо покривають величезні простори вічнозелені чагарники-маквіс, які досягають у висоту до двох метрів. Найтиповіші для маквиса види – благородний лавр, мирта, суничне і фісташкові дерева, деревовидний верес, олеандр, ладанник. Зустрічаються насадження оливкових дерев, а на півдні – навіть мигдальні сади.
Тваринний світ представлений сумішшю центральноевро-пейських і північноафриканських видів. Переважають лисиця, дикий кролик, іберійський заєць. У горах в основному живуть дикі кози, кабани і олені, на півдні зустрічаються північноафриканська генетта і алжирський їжак. Дуже різноманітні птахи. До ендемічних видів (ті, які характерні тільки для даної території) відносяться блакитна сорока, сова, червона куріпка. На скелях гніздяться грифи, боривітри, орли. По всьому узбережжю зустрічаються лелеки, бекаси, перепела. У прибережних водах водиться велика кількість риби: сардина, анчоус, тріска, тунець.
Пам’ятки Португалії
У Лісабоні – національні музеї етнографії, релігійного мистецтва, старовинного мистецтва, сучасного мистецтва, Музей карет, монастир Жеронімуш, церква Санта-Марія, палац Келуш; в Порту – церква Сан-Педру; в Еворі – храм Діани і ін. Практично в кожному місті є музеї. На півдні збереглися руїни римських храмів і акведуків.
Корисна інформація для туристів
Корида – улюблене видовище португальців, хоча вона і суттєво відрізняється за правилами від більш «кровожерливої» іспанської. В ході поєдинків биків ніколи не позбавляють життя, тому що португальська корида – це гарне спортивне змагання в спритності і силі між людиною і биком. У свята корида влаштовується в багатьох містах Португалії.
Типова риса португальців – неквапливість і спокій, вони ніколи не метушаться. Вони привітні і незарозумілі, не крикливі і не агресивні. Мова їх некваплива. Манера спілкування спокійна і тиха. Португальці дуже люблять свята, приводом для яких можуть бути паломництво, поминання святих, ярмарки і т. д.