Взаємодія Світового океану, атмосфери та суходолу

Взаємодія Світового океану атмосфери та суходолу Географія

Які основні напрямки та наслідки взаємодії Світового океану, атмосфери та суходолу? Розглянемо не лише як відбувається взаємодія атмосфери та суходолу, а і як відбувається вплив атмосфери на Світовий океан.

Взаємодія Світового океану, атмосфери та суходолу

Води Світового океану є глобальним сховищем сонячної енергії. Саме завдяки океанам, в атмосфері відбувається циркуляція повітряних мас. Величезною є роль Світового океану у формуванні погоди та клімату суходолу.

Всього лише протягом одного дня сонячні промені при прямому впливі на океан, випаровують сотні тон океанічної води. Пара піднімається в атмосферу, утворюючи, таким чином, хмари.

У нічний час поверхня материків дуже швидко вистигає, в той час як вода океанів зберігає денне тепло, яке починає циркулювати в напрямку охолоджених територій.

Таким чином, океан не тільки зберігає тепло атмосфери, а й нагріває територію суші, пом’якшуючи при цьому клімат планети.

Вплив Світового океану на природу прибережних територій материків найбільш відчутний. Можна помітити, що на територіях, які знаходяться на великій відстані від океанів, амплітуди повітря дуже великі, кількість опадів мала. На прибережних територіях середні показники зимових і літніх температур мають невелику різницю.

Наслідками взаємодії океану, атмосфери та суходолу є перерозподіл тепла, вологи і речовини, а також порушення широтної зональності в розподілі природних компонентів і природних зон.

Наслідки взаємодії світового океану атмосфери та суходолу

Наслідками взаємодії океану, атмосфери та суходолу є перерозподіл тепла, вологи і речовини, а також порушення широтної зональності в розподілі природних компонентів і природних зон.

Води Світового океану взаємодіють з повітрям атмосфери і за допомогою перенесення повітряних мас впливають на температуру і вологість на поверхні суші.

Взаємодія Світового океану та суходолу. ЇЇ наслідки

Взаємодія Світового океану і літосфери відбувається в конфігурації берегової зони, де під впливом хвиль формуються своєрідні форми рельєфу. Енергія хвиль, яка приходить від атмосфери через вітер, зменшується від тертя води об дно, руйнування берегів, транспортування і сортування уламкового матеріалу.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Олександр

    Согласuен

    Відповіcти
  2. Катя

    мало, дуже мало…..

    Відповіcти
  3. Полезный дяденькa

    БЛИН С ВАШИМ ТЕКСТОМ Я ПОЛУЧИЛ КОЛ так бы я сказал если текст был ужасен но на самом деле этот текст про улёт по прaвде только цсс… я получил 5+ только никому!!!

    Відповіcти
  4. Не ваше діло

    Якщо трохи добавити, а дещо убрато то буде норм

    Відповіcти
  5. Лера

    все отлично но минус в том что все скопирывали и выложили в гдз и теперь если писать от сюда то говорят что списано с ГДЗ

    Відповіcти