Як людина використовує багатства Світового океану? Що океан дає людині? Відповіді на ці питання Ви дізнаєтеся в цій статті.
Як людина використовує Світовий океан
Людина дуже різноманітно використовує Світовий океан. Адже Світовий океан володіє колосальними запасами біологічних, хімічних, мінеральних і енергетичних ресурсів.
Світовий океан, є найважливішою транспортною артерією. Океанські судна перевозять мільйони тон різноманітних вантажів.
Крім цього, Світовий океан, є величезною сировинною базою, для харчової, фармацевтичної, косметичної, і сувенірної промисловості.
В океані навіть побудований перший в світі космодром, на воді. На океанських узбережжях відпочиває безліч людей.
Важко знайти людину, яка не любить дарів океану. Риба, молюски, устриці, креветки, водорості, і інші морські рослини, ось тільки частина цих дарів.
Більше 85% біомаси, яку використовує людина, складають риби. Мізерна частка припадає на водорості. Завдяки рибі, молюскам, ракоподібним, виловленим в Світовому океані, людство на 20% забезпечує себе білками тваринного походження. Біомаса океану використовується також для отримання висококалорійного кормового борошна для тваринництва.
На даний момент вилов риби наближається до небезпечної межі – людство ризикує втратити щорічне відтворення морських риб.
На межі зникнення перебувають безліч морських тварин: синій кит, калан, морські котики, моржі, тюлені, тому вони взяті під міжнародний контроль.
Крім того люди досліджують, вивчають океан, його склад і процеси, що протікають на поверхні, і в глибині, істот, які його населяють і багато іншого. Крім всього іншого, океани землі, це ще і гігантське сховище води, і різноманітних хімічних сполук.
В останні десятиліття, людина намагається використовувати енергію океанських припливів, в своїх цілях.
Як уже зазначалося, морська вода – розчин. У ній присутні різні хімічні елементи. З давніх-давен з морської води добували поварену сіль. В даний час 25% потреб в кухонної солі покривається за рахунок морської води, завдяки їй задовольняються 60% потреб в магнію; 90% брому, використовуваного в світовій медицині, витягується також з морської води.
Чимала частина багатства Світового океану зосереджена на його дні. Безліч корисних копалин знайдені в шельфах. Наприклад, запаси фосфоритів в шельфах досягають 90 млрд. т. Досить добути тільки 10% цього багатства, щоб забезпечити на століття світове сільське господарство добривами. На першому місці з родовищ, що розробляються в межах шельфів, стоять нафта і газ. Із загального обсягу видобутку нафти і газу більше 30% припадає на морське дно.
На дні Світового океану на глибині 3-4 тис. м поширені розсипи залізо-марганцевих конкрецій. Якщо людство знайде безпечний для морської води спосіб видобутку, підняття цих рудних тіл на поверхню, то буде забезпечено на багато років цінними металами. На морському узбережжі, в зоні прибою, в пухких відкладеннях знайдені родовища титану, цирконію, каситериту, золота, платини, срібла, алмазів та інших цінних мінералів.
Як ми бачимо океан приносить людям, величезну користь. І тому так важливо щоб людина берегла океан, що не забруднювала його, не руйнувала його унікальні екосистеми.