Як вивчають атмосферу? Ця стаття допоможе дізнатися про те якими приладами і способами вивчають повітряну оболонку планети.
Як вивчають атмосферу?
Всі ми знаємо, що наша планета оповита невидимою ковдрою – атмосферою, яка захищає все від ультрафіолетового випромінювання, а також інших загроз з космосу. Людина давно почала цікавитися вивченням повітряної оболонки.
Яка наука вивчає атмосферу?
Наука, яка займається вивченням атмосфери, називається метеорологією. Вона досліджує будову повітряної оболонки Землі та розглядає процеси, що відбуваються. Для вивчення властивостей атмосфери в різних місцевостях по всій планеті розташовані метеорологічні центри. В останнє десятиліття розвинулося 2 нових напрямки – супутникова метеорологія і радіометеорологія.
Люди яких професій вивчають атмосферу?
Люди, які вивчають атмосферу, називаються метеорологами, кліматологами, синоптиками і аерологами. Аерологи вивчають різні показники атмосфери в її шарах. Морські метеорологи займаються дослідженням повітряних мас над Світовим океаном. Вони надають інформацію про погодні умови морському транспорту. Робота фахівців зі складання правильного прогнозу погоди це досить складне завдання. Потрібно не тільки зібрати і оволодіти інформацією, зібраною з усіх куточків планети, а й правильно її обробити і подати. Чим більше є інформації у дослідника, тим точніше буде результат роботи. Також в обов’язки метеоролога входить побудова синоптичних карт.
Прилади для вивчення атмосфери
Основні прилади для вивчення атмосфери (флюгер, барометр і термометр) з’явилися в XVI столітті. Сьогодні її вивченням займається Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), куди входить чимало країн. Співробітники ВМО розробили спеціальні програми для обробки та збору даних. Для цього використовуються сучасні технології. Також використовують такі прилади:
- Термометри
За допомогою цього приладу вимірюється температура за Цельсієм (на честь швейцарського вченого Андерса Цельсія). Система заснована на фізичних властивостях води. Так, при 0°С вона переходить в твердий стан, а при 100°С в газоподібний.
- опадомір
Даний прилад дозволяє виміряти кількість рідких і твердих опадів. Такий метод вивчення атмосфери з’явився в 70-х роках минулого століття. Прилад складається з відра, встановленого стовпчика, який оточений вітрозахистом. Якщо кількість опадів більше 49 мм за 12 годин, значить, дощ вважається сильним. Точно також зі снігом. Різниця тільки в кількості опадів (19мм) за цей же період часу.
- Анемометр
Прилад дозволяє виміряти швидкість вітру і вивчити швидкість спрямованих повітряних потоків. Це найважливіший показник атмосфери. Також для вимірювання швидкості і напряму вітру використовують анеморумбометри, спеціальні ультразвукові датчики. Поруч з анемометром встановлюють флюгер. Біля мостів, аеропортів і місцях, де вітер може становити небезпеку, встановлюють конусоподібні мішки зі смугастої тканини.
- барометр
Спеціальний прилад для визначення сили атмосферного тиску. Ідею зі створення барометра запропонував ще Галілей, однак здійснив її Е. Торрічеллі, що довів факт існування атмосферного тиску. Барометри дозволяють точно скласти прогноз погоди, після вимірювання тиску атмосферного стовпа.
А це піде на 6 клас? Думаю да, напишу